Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Matheus Bertelli / Pexels

Sztuczna inteligencja

ChatGPT dostanie nowe funkcje! Sprawdźcie co się zmieni

2023-09-26 14:31

ChatGPT od Open AI to bardzo popularne narzędzie oparte na sztucznej inteligencji. Do tej pory użytkownicy korzystali z jego możliwości głównie jako generatora prostych treści lub alternatywę wyszukiwarki. Teraz zastosowanie chatbota będzie znacznie szersze. Zobaczcie jakie nowe funkcje dostanie ChatGPT.

Spis treści

  1. ChatGPT nowe funkcje
  2. Rozmowa głosowa w ChatGPT
  3. ChatGPT – analiza zdjęć
  4. Od kiedy nowe funkcje w ChatGPT?

ChatGPT nowe funkcje

Oprócz dotychczasowych funkcji chatbot OpenAI bazujący na sztucznej inteligencji dostał nowe niesamowite funkcje. Jak wynika z informacji przekazanych na profilu OpenAi, dzięki nowym funkcjom Chatbot nie tylko odpisze na nasze pytanie, ale również wysłucha co mamy do powiedzenia, odpowie nam swoim głosem i przeanalizuje dla nas przesłane zdjęcia! Zapowiada się prawdziwa rewolucja w zastosowaniu chatbota. Do tej pory ChatGPT był po prostu chatbotem, który odpowiadał na pytania wpisane w oknie dialogowym. Nowa wersja chatbota od OpenAI potrafi znacznie więcej. Nowe funkcje będą działały równolegle do dobrze wszystkim znanego pola tekstowego.

Rozmowa głosowa w ChatGPT

Nowa funkcja chatbota ma umożliwić rozmowę głosową ze sztuczną inteligencją. Ta opcja ma działać podobnie jak wysłanie wiadomości głosowej znajomemu. Wystarczy nacisnąć przycisk i zadać pytanie. Sztuczna inteligencja przeanalizuje treść pytania i udzieli użytkownikowi również odpowiedzi głosowej. Rozmowa z ChatGPT będzie teraz przypominała wydawanie poleceń głosowych, podobnie jak działa to w przypadku asystenta głosowego Google. Wiadomo już, że będzie można wybrać pięć rodzajów głosów w języku angielskim. Na chwilę obecną nie wiadomo jak ta funkcja będzie działać w innych językach.

ChatGPT – analiza zdjęć

Druga nowa funkcja w ChatGPT polega na tym, że chatbot będzie mógł “zobaczyć” i przeanalizować przesłane przez nas zdjęcie. Ta funkcja będzie nieco podobna do Obiektywu Google. Wystarczy zrobić zdjęcie interesującego nas obiektu i wysłać je do ChatGPT. Po analizie obrazka można zadać chatbotowi pytania dotyczące wysłanego zdjęcia. Jeśli interesuje nas konkretny obiekt na zdjęciu, to można go zaznaczyć, korzystając z wbudowanego narzędzia do rysowania w aplikacji. Co ważne rozwiązanie to ma chronić prywatność i po wrzuceniu czyjegoś zdjęcia i zadaniu pytania „kto to jest?”, nie dostaniemy konkretnej odpowiedzi.

Od kiedy nowe funkcje w ChatGPT?

Użytkownicy mający opłacony dostęp do narzędzia Plus i Enterprise będą mogli korzystać z głosu i obrazu w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Jeśli chodzi zaś o „darmowych” użytkowników ChatGPT, to rozwiązania powinni otrzymać później. Na chwilę obecną nie pojawiły się konkretne informacje na temat udostępnienia tej funkcji także tym użytkowników bez opłaconego dostępu. Poniżej znajdziecie nagrania, które prezentują nowe funkcje ChatGPT.

QUIZ: Czy rozpoznasz konsolę do gier na podstawie zdjęcia kontrolera? Nie zgadniesz wszystkich!

Pytanie 1 z 14
Jaka konsola do gier jest powiązana z tym kontrolerem?
Nunchuck
Kongres 590 2021: Grzegorz Napieralski: sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie?