Technologia

AirPods i Bose to nie wszystko! TOP 5 tanich słuchawek nausznych w 2024 r.

2024-04-03 7:43

Wielu z nas muzyka towarzyszy niemalże cały czas, dlatego, aby czerpać z niej ogrom przyjemności potrzebujemy do niej solidnych, dobrze grających słuchawek. W tym artykule przedstawimy pięć budżetowych słuchawek nausznych, które nie odbiegają od gigantów technologicznych, takich jak Sony, Apple Airpods, czy Bose. Oto nasze wybory!

Spis treści

  1. SoundCore Life Q30
  2. Razer Opus X Wireless
  3. JBL Tune 760NC Wireless
  4. Philips SHP9500
  5. Logitech G433
  6. Upominki świąteczne 2023 od LEGO

Jeśli cenisz sobie wygodę, łatwość obsługi i jakość dźwięku słuchawek nausznych, z pewnością wiesz, jak trudne może być znalezienie najlepszego modelu wśród kilku tysięcy egzemplarzy, dokładając do tego ograniczony budżet. Możliwości jest wiele, ale jak się ze sobą łączą? To zależy od tego, czego szukasz — niektóre modele są bardziej wszechstronne, wyposażone w funkcję redukcji szumów i technologię Bluetooth dla dodatkowej wygody podczas dojazdów do pracy. Gracze będą jednak potrzebować czegoś o niższym opóźnieniu, a audiofile skupią się przede wszystkim na jakości dźwięku i komforcie. Na szczęście każdy znajdzie coś dla siebie, nawet poniżej 400 zł.

Czytaj też: Co zamiast Apple Watch na prezent w święta 2023? Jaki tani Smartwatch kupić?

SoundCore Life Q30

Najlepsze słuchawki nauszne poniżej 400 zł, które miałem okazję mieć na sobie, to Anker Soundcore Life Q30 Wireless. Te lekkie, dobrze zbudowane słuchawki to idealny wybór, jeśli szukasz wszechstronnego użytku na co dzień. Mają wygodne dopasowanie i zaoferują wam 44 godziny ciągłej pracy na baterii, co wystarczy na podróże lub kilka dni pracy. Ich system ANC można ustawić na różne tryby, aby reagował na różne rodzaje hałasu. Dzięki trybowi „Transport” charakteryzują się wyjątkową izolacją akustyczną i mogą pomóc w wyciszeniu dudniących silników i pogawędek w tle, co czyni je najlepszymi słuchawkami ANC na tej liście.

SoundCore Life Q30

i

Autor: SoundCore

Razer Opus X Wireless

Chociaż Razer Opus X Wireless kosztują nieco ponad 400 zł, tak te zielone słuchawki rozpoznawalne na rynku gier sprawdzą się zarówno do grania, jak i słuchania muzyki. Jeśli używasz słuchawek do oglądania filmów na telefonie lub komputerze, to w tej cenie nie znajdziesz konkurencyjnego sprzętu dla Opus X. Te kolorowe słuchawki mają „tryb gry”, który zmniejsza opóźnienia, szczególnie w przypadku urządzeń z systemem iOS i komputerów stacjonarnych, dzięki czemu dźwięk pozostaje zsynchronizowany podczas oglądania telewizji lub grania w grę. Mają solidną konstrukcję i wygodne dopasowanie dla większości ludzi. Nie można ich używać pasywnie, gdy bateria się wyczerpie, ale mają długą, ciągłą żywotność baterii. W wielu testach słuchawki potrafią wytrzymać do 60 godzin odtwarzania, znacznie przekraczając reklamowane 30 godzin.

Razer Opus X Wireless

i

Autor: Razer

JBL Tune 760NC Wireless

Najlepsze nauszne słuchawki Bluetooth do rozmów telefonicznych do 400 zł to właśnie JBL Tune 760NC Wireless. Zintegrowany mikrofon sprawia, że Twój głos jest wyraźny i naturalny, a także dobrze oddziela go od dźwięków otoczenia, więc czynniki rozpraszające, takie jak ruch za oknem lub bucząca klimatyzacja, nie będą zbytnio zakłócać rozmów. Wbudowane elementy sterujące umożliwiają odbieranie i kończenie połączeń bez wyciągania telefonu. Oczywiście jak to ma w zwyczaju JBL, fani muzyki nie zawiodą się jakością dźwięku.

JBL Tune 760NC Wireless

i

Autor: JBL

Philips SHP9500

Jeśli szukasz dedykowanych słuchawek do słuchania muzyki i nie przeszkadza Ci rozmiar sprzętu, to zerknij w stronę Philips SHP9500. To najlepsze audiofilskie słuchawki poniżej 400 zł, jakie najprawdopodobniej aktualnie znajdziesz na rynku. Styl i wykonanie umożliwia dźwiękowi opuszczanie nauszników i interakcję z otoczeniem, tworząc bardziej wciągające i przestrzenne wrażenia dźwiękowe. Oznacza to jednak również, że wyciek dźwięku jest słyszalny dla innych osób w pobliżu i praktycznie nie blokuje hałasu.

Philips SHP9500

i

Autor: Philips

Logitech G433

Nie zapomnieliśmy o użytkownikach, którzy cenią sobie przepływ dźwięku przewodowo po kablu. Słuchawki Logitech G433 są przeznaczone głównie do gier, ale muzyka nie jest im straszna. Są w tym wszystkim wszechstronne i mają nieokreśloną konstrukcję, co czyni je solidną, niedrogą opcją dla słuchawek do codziennego użytku. Mają przyzwoicie dobrze zbudowaną, wygodną konstrukcję. Możesz dostosować ich dobrze zrównoważony profil dźwiękowy za pomocą korektora graficznego i ustawień wstępnych w oprogramowaniu towarzyszącym słuchawkom. W przeciwieństwie do innych opcji na tej liście, obsługują one również wirtualny dźwięk przestrzenny, który może sprawić, że dźwięk będzie bardziej wciągający.

Logitech G433

i

Autor: Logitech
Polacy ŻĄDAJĄ podwyżek! Teraz TRZEBA zarabiać 20 tysięcy miesięcznie!

Upominki świąteczne 2023 od LEGO