Peridot

i

Autor: Peridot / Niantic

Gry na komórkę

AI zamiast kota czy psa. Peridot to nowoczesne Tamagotchi ze sztuczną inteligencją

2023-11-17 9:45

W latach 90. hitem było posiadanie zwierzaka Tamagotchi. Gra komórkowa od Niantic o nazwie Peridot to nowoczesny symulator zwierzaka domowego. Jest to pierwsze zastosowanie na tak dużą skalę Generative AI w grze mobile, opartej na rzeczywistości rozszerzonej. Czy ta aplikacja wspierana przez sztuczną inteligencję może zastąpić kota lub psa? Zobaczcie urocze Kropki!

Spis treści

  1. Wirtualny zwierzak ze sztuczną inteligencją
  2. Spacery z wirtualnymi zwierzakami w Peridot

Wirtualny zwierzak ze sztuczną inteligencją

Pamiętacie Tamagotchi z lat 90.? Niantic przeniósł ten uwielbiany klasyk do współczesności, wzbogacając go o technologię sztucznej inteligencji. Peridot to pierwsza gra z w pełni rozszerzoną rzeczywistością (AR), która w pełni wykorzystuje Generative AI w celu umilenia rozrywki swoim graczom. W symulatorze zwierząt domowych od Niantic cyfrowi towarzysze rozwijają się i dostosowują do otoczenia tak, jak prawdziwi pupile. Wirtualne zwierzaki, nazywane Kropkami, mają zdolność do uczenia się i interakcji z obiektami w naszym świecie - tak jak prawdziwe zwierzęta. Korzystając z Generative AI, twórcy gry Peridot znacznie zwiększyli liczbę możliwych zachowań Kropek, kiedy te napotykają nowe bodźce, na przykład zwierzę, talerz z jedzeniem lub bukiet kwiatów. Niantic dąży do tego, żeby stworki zachowywały się tak, jak zrobiłby to prawdziwy zwierzak. Tak jak nie można przewidzieć jak szczeniak zareaguje na widok kota na ulicy, tak Kropka w Peridot również zareaguje w nieprzewidywalny sposób. Czy będzie warczeć, szczekać lub nurkować za nim? A jeśli zostawimy talerz z jedzeniem na wierzchu, możliwe, że Kropka ukradnie kęs, ale może też tarzać się w resztkach.

Spacery z wirtualnymi zwierzakami w Peridot

W listopadzie Niantic wprowadził dużą aktualizację do gry, dzięki której chodząc na spacery ze swoimi Kropkami, można uratować dzikie Kropki przed szalejącą zieloną zarazą. Gracze mogą znaleźć na wspólnej mapie świata w Peridot miejsca, w których rozprzestrzeniła się świecąca zielona plaga. W środku zarazy znajdują się Dzikie Kropki, które trzeba uratować. Opiekunowie mogą to zrobić, oślepiając je za pomocą własnych, lojalnych Kropek. Aby usunąć zarazę, opiekunowie będą musieli uratować Dziką Kropkę. Uwolnione Kropki staną się następnie dostępne do wyklucia na ich ekranie. W trakcie rozgrywki opiekunowie zdobywają także Blightbuxy po pomyślnym uratowaniu Dzikich Kropek, które można wykorzystać do zakupu przydatnych zasobów w sklepie w grze, takich jak żywność, materiały do wylęgu i ekskluzywne stroje.

QUIZ: Czy rozpoznasz konsolę do gier na podstawie zdjęcia kontrolera? Nie zgadniesz wszystkich!

Pytanie 1 z 14
Jaka konsola do gier jest powiązana z tym kontrolerem?
Nunchuck
Kongres 590 2021: Grzegorz Napieralski: sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie?