Skoki narciarskie: MIKST - ZASADY. O co chodzi w konkursie mieszanym?

2019-03-02 11:18
Skoki narciarskie: MIKST - ZASADY. O co chodzi w konkursie mieszanym?
Autor: PAWEL RELIKOWSKI / GAZETA WROCLAWSKA / POLSKA PRESS / EAST NEWS Skoki narciarskie: MIKST - ZASADY. O co chodzi w konkursie mieszanym?

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld trwają w najlepsze. Jedną z konkurencji są skoki narciarskie, a te na MŚ to konkurs indywidualny, drużynowy oraz mieszany, czyli tzw. mikst! Czym jest konkurs mieszany i o co w nim chodzi? Jakie są zasady mikstu? Garść informacji podrzucamy na ESKA.pl

Mikst w skokach narciarskich - co chodzi? Czym jest konkurs mieszany w skokach narciarskich? Podpowiadamy z myślą o osobach, które chcą nadrobić zaległości z wiedzą w tym temacie. Bez wątpienia są to równie emocjonujące zawody, co np. konkurs indywidualny i konkurs drużynowy. Pomiędzy mikstem, a standardowymi zawodami, które znamy chociażby oglądając skoki na żywo jest kilka różnic. 

Zobacz: MISTRZOSTWA ŚWIATA w skokach narciarskich 2019: Seefeld. Terminarz, gdzie i kto z Polski?

Mikst w skokach narciarskich - co to jest?

Skoki narciarskie 2018/2019 rozgrzewają od pierwszego konkursu. Ten sezon jest wyjątkowy i szczególny, a wszystko to za sprawą mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które odbywają się w tym roku w Seefeld. Nasza reprezentacja mężczyzn nieco rozczarowała, bo nie zdobyła żadnego medalu na dużej skoczni - zarówno w konkursie indywidualnym, jak i drużynowym. Pokazali jednak chęć walki i z pewnością jeszcze wielokrotnie dadzą nam powody do radości. 

Być może właśnie podczas mikstu, który jest stałym punktem mistrzostw świata w skokach narciarskich. Mikst to nic innego, jak podwójna gra mieszana. Rywalizują ze sobą dwuosobowe zespoły złożone z kobiet i mężczyzn. W 2019 roku pierwszy raz w historii w konkursie wezmą udział Polki: Kinga Rajda i Kamila Karpiel.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze