Raw Air skoki - co to jest? ZASADY

2019-03-04 14:17
Raw Air skoki - co to jest? ZASADY
Autor: fot. Bulls Raw Air skoki ZASADY

Raw Air w skokach narciarskich to turniej na skoczniach w Norwegii w ramach Pucharu Świata! O co chodzi w imprezie Raw Air? Zasady zawodów podrzucamy Wam na ESKA.pl

Raw Air skoki - zasady turnieju przybliżamy wam na ESKA.pl. Z pewnością wiele osób zainteresuje się tematem i zapyta co to jest Raw Air? Pierwsza edycja imprezy obyła się między 10 a 19 marca 2017 na skoczniach w Norwegii. Zasady Raw Air są podobne, jak ma to miejsce w przypadku Turnieju Czterech Skoczni. Nowością jest, że prologi zastąpią kwalifikacje, a punkty w nich uzyskane będą wliczane do klasyfikacji generalnej całych zawodów Raw Air.

Raw Air 2017 - skoki. Kiedy i gdzie nowy turniej? TERMINARZ >>

Raw Air skoki - co to jest, zasady

O co chodzi w Raw Air? Punkty do klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air będą zbierane przez zawodników z serii konkursowych i prologów. W sumie odbędą się 4 prologi, 4 konkursy indywidualne i 2 drużynowe, co daje nam łącznie 16 punktowanych serii.

Podobnie jak w konkursach Pucharu Świata czy Turnieju Czterech Skoczni - prawo awansu do konkursu głównego ma 10 najlepszych skoczków, więc nie muszą oni brać udziału w prologach. Będzie miało to ogromne znaczenie pod koniec męczącego turnieju. Wydaje się, że dzięki temu walka o ostateczne miejsca na każdej pozycji klasyfikacji generalnej potrwa do samego końca turnieju. 

Skoki w Raw Air ocenia się w taki sam sposób jak podczas wszystkich zawodów Pucharu Świata. 

Raw Air skoki - turniej

Raw Air, czyli norweska odpowiedź na Turniej Czterech Skoczni! Zawody są dużo bardziej wymagające, bo najlepsi skoczkowie świata będą musieli skakać przez 10 dni z rzędu - aż 16 punktowanych serii - bez odpoczynku! Dochodzi do tego fakt, że przemieszczając się na kolejne zawody do innego miasta pokonają setki kilometrów. Na szczęście w Norwegii z tej okazji zostaną uruchomione specjalne pociągi dla zawodników!

W Raw Air zwycięzca klasyfikacji generalnej otrzyma aż 60 tysięcy euro! To dokładnie ok. 42 tysiące więcej niż w przypadku Turnieju Czterech Skoczni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze