Polska - Portugalia 2018: bilety wycofane? Dotkliwa kara dla kibiców Polski!

2018-09-26 12:12
Polska - Portugalia 2018: bilety wycofane? Dotkliwa kara dla kibiców Polski!
Autor: Dominik Gajda/REPORTER EAST NEWS

Polski Związek Piłki Nożnej został ukarany przez UEFA, przez co kara bardzo dotknęła kibiców. O co chodzi?

Polska - Portugalia 2018: bilety na mecz w Chorzowie rozeszły się w błyskawicznym tempie. Obecnie żadna wejściówka nie jest już dostępna w sprzedaży, a zapewne byłoby inaczej, gdyby nie kara wymierzona przez UEFA. O co chodzi? Otóż mniej kibiców zobaczy pojedynek reprezentacji Polski w Lidze Narodów z drużyną Portugalii.

Polska - Portugalia 2018: bilety wycofane

UEFA uznała, że w czasie wrześniowego meczu Włochy - Polska w Bolonii, polscy kibice wykrzykiwali rasistowskie zwroty, odpalając przy tym race. Federacja nałożyła karę Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej: 2 tysiące euro grzywny i zamknięcie sektora o pojemności co najmniej 1000 miejsc. W zamkniętej części stadionu ma pojawić się plakat z napisem #EqualGame - specjalnej, antyrasistowskiej kampanii UEFA.

Liga Narodów 2018/2019 - WYNIKI, GRUPY, DYWIZJE i TERMINARZ wszystkich meczów

Co ciekawe bilety na mecz Polska - Portugalia można było kupić od 20 września. Wiadomość o tym, że sektor będzie zamknięty pojawiła się w mediach 4 dni później. Fani zastanawiali się, co z biletami na tą - zamkniętą - część trybun. Oświadczenie, które uspokoiło kibiców, czytamy na stronie sportowefakty.wp.pl. - Informację o karze dostaliśmy tydzień temu. Kibice mogą być spokojni. Nikt nie kupi biletu na wyłączony sektor, gdyż nie ma ich w sprzedaży - powiedział w rozmowie ze WP Sportowe Fakty, rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski. Wiadomo też, że PZPN złoży do UEFA odwołanie od tej decyzji. Być może wejściówki trafią do sprzedaży.

Mecz Polska - Portugalia 11 października 2018 rozgrzeje wszystkich kibiców. Niektórzy twierdzą, że będzie to rewanż za ćwierćfinałowe spotkanie podczas Euro 2016. Tym razem jednak na Stadionie Śląskim w Chorzowie zmierzymy się z Portugalią w ramach Ligi Narodów. Jeśli zwyciężymy będziemy na szczycie grupy A3 nowych rozgrywek.

Liga Narodów 2018/19: POLSKA GRUPA, WYNIKI, TERMINARZ. Ile punktów ma Polska?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze