Euro 2020 - Cristiano Ronaldo: rekord. Ile bramek ma na koncie? Kogo pokonał?

2021-06-15 15:21
Cristiano Ronaldo
Autor: AP/Associated Press/East News

Euro 2020 to ważny turniej dla Cristiano Ronaldo. Uważany za najlepszego na świecie piłkarza reprezentant Portugalii może zapisać się w historii Mistrzostw Europy. Stać się to może bardzo szybko, ponieważ do zostania nowym rekordzistą potrzebny mu jest jedynie jeden gol. O jakie wyróżnienie chodzi?

Euro 2020 to kluczowy turniej dla reprezentacji Portugalii. Drużyna jest aktualnym Mistrzem Europy, a więc ich celem jest niezwykle trudne zadanie - obronienie tytułu. Trzeba jednak pamiętać, że 5 lat temu nie przyszło im to łatwo. Sukces w ostatniej Lidze Narodów oraz dobry kład drużyny napawają jednak optymizmem i Portugalczycy mają spore nadzieje. To także ogromnie ważne wydarzenie dla największej portugalskiej gwiazdy, czyli Cristiano Ronaldo. To najprawdopodobniej ostatnie Mistrzostwa Europy tego gracza, a więc to ostatnia okazja aby zapisać w historii turnieju. Jego celem jest zostanie najskuteczniejszym piłkarzem w historii turnieju. Aby tak się stało, potrzebuje jedynie jednej bramki. Wtedy uda pokonać mu się aktualnego rekordzistę, z którym aktualnie remisuje. Od kogo może być lepszy Cristiano Ronaldo?

Lewandowski i Ronaldo PORÓWNANIE zarobków. Jakie mają DNIÓWKI? | Futbologia

Cristiano Ronaldo - rekord. Kogo musi pokonać?

Cristiano Ronaldo do tej pory dorobił się dziewięciu goli podczas Mistrzostw Europy. Do tej pory pojawił się na nich cztery razy (2004, 2008, 2012, 2016). Euro 2016 to jego piąty i prawdopodobnie ostatni raz. Aby stać się najskuteczniejszym graczem w historii potrzebuje jedynie jednego, dziesiątego gola. Wtedy uda mu się pokonać Michela Platiniego, którym aktualnie remisuje. Wcześniej Ronaldo wyprzedził już takich piłkarzy jak Alan Shearer, Wayne Rooney, Zlatan Ibrahimović, Fernando Torres i Zinedine Zidane.

Euro 2020 - mecze Portugalii

Portugalia na Euro 2020 znalazła się w ostatniej Grupie F. Jej rywalami zostały reprezentacje Niemiec, Francji i Węgier. Ich terminarz wygląda następująco:

  • 15.06.2021, 18:00, Węgry - Portugalia
  • 19.06.2021, 18:00, Portugalia - Niemcy
  • 23.06.2021, 21:00. Portugalia - Francja
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze