Rosalía podbiła serca fanów zarówno w ojczystej Hiszpanii, jak i za granicą hitem "Malamente" z 2018 roku, za który otrzymała dwie nagrody Latin Grammy. Jako jedna z najpopularniejszych artystek w swoim kraju cieszy się milionami fanów. Ostatnio zaskoczyła obserwatorów w mediach społecznościowych, publikując fotki z wizyty w Warszawie. Jak się okazało, nagrała tam teledysk.
Rosalía w Polsce. Co robiła w Warszawie?
33-letnia gwiazda w pierwszej kolejności opublikowała szereg zdjęć w swoich mediach społecznościowych. Szczególną uwagę fanów przykuły te wykonane w kultowym barze mlecznym "Rusałka" na Pradze, gdzie zajadała się typowymi polskimi potrawami - barszczem, pomidorową i ziemniakami z kotletem schabowym. Jak przekazali mediom pracownicy lokalu, nie wiedzieli, że obsługują zagraniczną sławę.
Na zdjęciach zobaczyliśmy też warszawskie zoo oraz Plac Konstytucji z zamazanym sprzętem do nagrywania. To wskazywało na inny niż turystyczny cel wizyty artystki. Wkrótce wszystko stało się jasne. Rosalía nagrała nad Wisłą teledysk do utworu "Berghain", który powstał we współpracy z Björk i Yvesem Tumorem. Numer zapowiada nowy album artystki.
Zobacz też: Eurowizyjna afera w Ukrainie. Gwiazda pozywa telewizję w sprawie zasad
Hiszpańska gwiazda z orkiestrą w autobusie
W opublikowanym teledysku pojawiło się więcej polskich akcentów. Poza klimatycznymi wnętrzami kamienic Rosalía pokazała też staroświeckie meble czy dekoracje. Pojawiła się również w jednym ze sklepów jubilerskich na Saskiej Kępie oraz przejechała się autobusem komunikacji miejskiej wraz z... orkiestrą symfoniczną. Grupa zagrała też wewnątrz budynku i przeszła się z Rosalíą ulicami miasta, najprawdopodobniej również na obszarze Pragi-Północ. W klipie piosenkarka występuje ponadto w gabinecie lekarskim, w którym widoczne są polskojęzyczne plakaty. Zdjęcia znajdziecie w naszej galerii poniżej.