Ola Antoniak była o krok od udziału w Eurowizji Junior. Teraz powalczy o udział w dorosłej Eurowizji!

2026-01-15 13:24

W połowie stycznia 2026 roku Telewizja Polska przedstawiła oficjalną listę uczestników polskich preselekcji do tegorocznego konkursu Eurowizji. Wśród kandydatów, którzy marzą o tym, by reprezentować nasz kraj podczas jubileuszowej edycji konkursu w Wiedniu, znalazła się Ola Antoniak. Jeszcze niedawno walczyła o udział w Eurowizji Junior, teraz ma szansę wystąpić podczas edycji dorosłej.

Kim jest Ola Antoniak?

Ola Antoniak to pochodząca z niewielkiej miejscowości Przygody wokalistka, która w 2024 roku wzięła udział w siódmej odsłonie "The Voice Kids" i rozkochała w sobie jurorów programu. Podczas przesłuchania w ciemno zaśpiewała utwór "Hurt" z repertuaru Christiny Aguilery. Mimo że piosenka ta jest uznawana za jedną z najtrudniejszych do wykonania, Ola zaśpiewała go bezproblemowo. 13-letnia wówczas Antoniak odwróciła wszystkie fotele jurorskie - w swojej drużynie chcieli ją zarówno Tomson i Baron, Cleo, jak i Natasza Urbańska. Ola wybrała drużynę Cleo i to właśnie pod jej skrzydłami dotarła aż do finału, w którym ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Ola nie tylko śpiewa, ale też gra na pianinie. Pasja do muzyki nie jest jednak jej jedyną pasją. Antoniak uwielbia też aktywność fizyczną, a adrenalina to jej drugie imię. Pływanie, siatkówka, rollercoastery czy też parki linowe - każda forma ruchu to dla niej ogromna radość. Oprócz tego uwielbia malować i tworzyć, czytać książki i oglądać filmy.

ESKA EUROWIZJA KOMENTERY

Ola Antoniak na Eurowizji 2026?

Zaledwie kilka miesięcy po udziale w finale "The Voice Kids 7" Ola Antoniak walczyła o udział w Eurowizji Junior 2024. Była bliska zwycięstwa, ale na ostatniej prostej lepszy okazał się jednak Dominik Arim i ostatecznie to właśnie on reprezentował nasz kraj podczas muzycznego konkursu. Przegrana w preselekcjach wcale nie zdemotywowała Oli. W 2026 roku młoda wokalistka powalczy o udział w dorosłej Eurowizji! Znalazła się w finałowej ósemce preselekcji, która wystąpi przed publicznością w telewizyjnym koncercie. Ola zaprezentuje utwór "Don't you try" i być może to właśnie ona już w maju 2026 roku wystąpi podczas 70. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji w Wiedniu. Kto jeszcze ma szansę na udział w wydarzeniu z ramienia Polski?

Eurowizja 2026 - uczestnicy polskich preselekcji

Oto skład polskich preselekcji do Eurowizji 2026:

  • Aleksandra Antoniak - "Don't you try"
  • Basia Giewont - "Zimna woda"
  • Stasiek Kukulski - "This too shall pass"
  • Anastazja Maciąg - "Wild Child"
  • Piotr Pręgowski - "Parawany Tango"
  • Jeremi Sikorski - "Cienie przeszłości"
  • Karolina Szczurowska - "Nie bój się"
  • Alicja Szemplińska - "Pray"

Finał polskich preselekcji odbędzie się już w lutym.