Spis treści
Lider zespołu Leszcze walczy o słuch. Maciej Miecznikowski czeka na implant
Na profilu Macieja Miecznikowskiego w mediach społecznościowych pojawiło się ważne nagranie. Artysta udokumentował na nim przyjęcie do szpitala, gdzie przejdzie kolejny zabieg. Tym razem lekarze wszczepią mu specjalny implant, który ma pomóc w odzyskaniu zmysłu słuchu.
I nadszedł ten dzień… - napisał lider Leszczy.
Następnie muzyk dodał w relacji:
Już prawie nic nie słyszę, więc jestem w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach. To państwowy szpital, który rozwija się dzięki prof. Henrykowi Skarżyńskiemu. Biorę numerek i czekam. (...) Panie rejestratorki są przyzwyczajone, żeby mówić głośno. Wyniki badań w normie. Trzeba wypełnić długi formularz. Po 6 wcześniejszych operacjach ostatecznie będę miał wszczepiony implant. Nie ukrywam, trochę się boję. Ale jestem w dobrych rękach. Trzymajcie dziś za mnie kciuki.
Wokalista, który zyskał olbrzymią sympatię słuchaczy i widzów dzięki przebojom takim jak "Kombinuj, dziewczyno" oraz programom "Tak to leciało!" czy "Bitwa na głosy", od lat boryka się z przewlekłymi kłopotami laryngologicznymi. Zdiagnozowano u niego otosklerozę, czyli poważne schorzenie uszkadzające struktury ucha środkowego. W wyniku postępu tej choroby niemal całkowicie utracił słuch w prawym uchu.
Zobacz także: Dramat lidera zespołu "Leszcze". Maciej Miecznikowski ogłuchł przez poważną chorobę!
Maciej Miecznikowski w szpitalu. Fani i gwiazdy ślą słowa otuchy
W internecie zaraz po publikacji wpisu zaroiło się od ciepłych słów, kierowanych do artysty zarówno przez osoby z show-biznesu, jak i oddanych sympatyków.
Maciejku! Będzie wspaniale! Kochamy Cię - napisała Olga Borys.
Z kolei Katarzyna Zielińska skomentowała pod postem:
Maciej! Jesteś w najlepszych rękach!!!!! Trzymamy kciuki.
Na kilka krzepiących słów zdecydowała się również wokalistka Magda Steczkowska:
Najlepsze miejsce! Prof. Skarzynski MISTRZ! i bardzo miły, pomocny personel. Ściskam Cię czule, Kolego Drogi.
Wśród licznych komentarzy można było znaleźć także relacje osób, które mają za sobą identyczną procedurę medyczną:
"Jestem po operacji i... żałuję, że nie poddałem się jej wcześniej. Nie było łatwo, ale po 6 miesiącach jest rewelacyjnie", "Życzę, żeby implant zastartował, a rehabilitacja przebiegała bez zakłóceń! Ja już prawie 20 lat po wszczepie", "Ogarniają mnie tam od 2008. Wspaniałe miejsce, zawdzięczam im to, że nadal mogę robić to, co robię".
Zobacz więcej zdjęć. Arkadiusz Jakubik pokazał się z dorosłym synem! On też jest aktorem