Wakacje, Urlop, Wczasy

i

Autor: pixabay Tanie wiosenne wakacje z toroperatorem

Podróże 2024

Urlop przed sezonem dla szukających oszczędności. Wakacje 30 proc. taniej z touroperatorem

2024-03-18 10:41

Wakacje przed sezonem zorganizowane z pomocą internetowych platform podróży potrafią kosztować nawet o jedną trzecią taniej niż identyczna oferta u touroperatora. Przykładowo za tygodniowy urlop w Apulii we Włoszech jedna osoba zapłaci o 1,1 tys. zł mniej, a na Wyspach Kanaryjskich – o 800 zł. I to już z lotami i hotelem w pakiecie. Podobne oszczędności czekają też na podróżujących do Grecji i Portugalii. Eksperci eSky.pl dzielą się przykładami kierunków, gdzie najtaniej zarezerwujemy podróż w opcji lot plus hotel.

Rozwój usług cyfrowych ułatwiających podróżowanie sprawił, że tradycyjnym touroperatorom zaczęło ubywać klientów. Dowodzą tego zeszłoroczne badania agencji GfK i eSky.pl: już blisko połowa ankietowanych Polaków (48 proc.) organizuje wakacje z pomocą platform podróży, podczas gdy urlop z touroperatorem planuje 52 proc. rodaków.

Również wyniki najnowszej analizy eSky.pl mogą sugerować, że jednym z kluczowych powodów takiej zmiany jest naturalna chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Okazuje się bowiem, że wybierając ofertę touroperatora, na określonych kierunkach przepłacamy od 10 proc. do nawet 30 proc. Analogiczne, ale dużo tańsze opcje na wakacje łatwo wyszukamy w formule lot plus hotel.

Wakacje

i

Autor: eSky.pl Wakacje tańsze wiosną

Wakacje we Włoszech tańsze o tysiąc złotych

Osoby decydujące się spędzić siedem dni nad Morzem Adriatyckim we włoskim regionie Apulia, gdzie na przełomie kwietnia i maja temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza, mogą poczuć największą różnicę w cenie spośród wszystkich analizowanych kierunków. Wakacje z lotami w obie strony i pobytem w 4-gwiazdkowym hotelu z dwoma posiłkami kosztują 1,1 tys. zł taniej niż identyczna wycieczka oferowana przez touroperatora. Za tę ostatnią trzeba zapłacić 3,8 tys. zł od osoby, co oznacza 30-procentową różnicę.

Korzystniejszy dla domowego budżetu okaże się także odpoczynek na Krecie zorganizowany z platformą podróży. Przykładowo za pakiet z lotem i siedmiodniowym pobytem ze śniadaniem dla jednej osoby w Retimno na początku maja zapłacimy niecałe 2,9 tys. zł. Jednocześnie analogiczna oferta touroperatora kosztuje już 3,5 tys. zł od osoby – daje to oszczędność na poziomie 18 proc.

Można także wydłużyć sobie majówkę i polecieć do Ayia Napy na południowym wschodzie Cypru. Podróżników rezerwujących pakiet lot plus hotel z dwoma posiłkami w pakiecie takie wakacje będą kosztowały 2,2 tys. zł, podczas gdy dla klientów tradycyjnych biur podróży cena wyniesie już 2,7 tys. zł od osoby.

Blisko dwie trzecie Polaków (60 proc.) pytanych przez GfK o najważniejsze kwestie przy organizacji wyjazdu stawia cenę na wysokim drugim miejscu, zaraz po klimacie i pogodzie (63 proc.). Dlatego pakiety „Wakacje” i „City Break” w opcji lot plus hotel objęliśmy gwarancją najniższej ceny, żeby ułatwić Polakom planowanie podróży i pomóc zadbać o domowy budżet, prezentując znacznie lepszą relację jakości do ceny. Gdyby się okazało, że w innym miejscu za identyczną ofertę zapłacą mniej, to zwrócimy różnicę. Wierzymy, że w ten sposób jeszcze więcej osób zauważy korzyści z rezerwowania wakacji w pakiecie – mówi Jarosław Grabczak odpowiedzialny za rozwój oferty produktowej w Grupie eSky.

Wakacje

i

Autor: eSky.pl Wakacje wiosną z touroperatorem

Dłuższy urlop na południu Półwyspu Iberyjskiego

Lubiany przez Polaków odpoczynek w Hiszpanii również można zarezerwować dużo taniej, jeśli zrobić to z platformą podróży. Oszczędności na poziomie 17 proc. za ciepłe wakacje na początku czerwca możemy szukać na Kanarach. W stolicy wyspy Gran Canaria – mieście Las Palmas – tygodniowy urlop w formie dynamicznego pakietu z lotem i hotelem z wyżywieniem będzie kosztował 3,9 tys. od osoby. Wyjazd do identycznego 4-gwiazdkowego hotelu ze śniadaniem i obiadokolacją wliczonymi w cenę, lecz zorganizowany przez touroperatora, to koszt 4,7 tys. zł dla jednej osoby.

Z kolei w regionie Costa Dorada 7-dniowy pakiet dynamiczny w maju z dwoma posiłkami kosztuje 1,7 tys. zł od osoby. To opcja o 12 proc. tańsza niż analogiczna oferta touroperatora, za którą jedna osoba musi zapłacić ok. 2 tys. zł. Na Costa de la Luz w okolicach Sewilli za pakiet lot plus 4gwiazdkowy hotel ze śniadaniem zapłacimy 2,5 tys. zł od osoby. Natomiast Polacy decydujący się na wycieczkę zorganizowaną muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 2,8 tys. zł.

Spędzenie tygodniowych wakacji pod koniec kwietnia na greckiej wyspie Rodos, za które zapłacimy 1,7 tys. zł od osoby ze śniadaniem i obiadokolacją w cenie? Możliwe, jeśli zarezerwujemy wyjazd w pakiecie dynamicznym. Na takim urlopie zaoszczędzimy do 17 proc., bo identyczna podróż na Rodos z biurem podróży kosztuje blisko 2,1 tys. zł dla jednej osoby.

W ostatnich latach na popularności zyskuje Portugalia, która ma wiele do zaoferowania zarówno w kwestii city breaków, jak i wakacji. Na dłuższy odpoczynek Polacy najchętniej latają do regionu Algarve na południu kraju, m.in. w okolice Faro. Przykładowo zamiast zorganizowanego wyjazdu w maju za 4,4 tys. zł za siedem dni w czterogwiazdkowym hotelu z dwoma posiłkami można zarezerwować podróż za 3,8 tys. zł od osoby za pomocą platformy podróży – podkreśla Jarosław Grabczak.