Polska

Najdziwniejsze pomniki w Polsce. Kaloryfer i Paprykarz to hity! Mamy zdjęcia!

Pomnik Kaloryfera i Paprykarza? Dobrze przeczytaliście - one istnieją! Na naszej liście siedmiu najdziwniejszych pomników w Polsce znajdziecie te, które potrafią rozbawić i zachwycić. Nic więc dziwnego, że są prawdziwą atrakcją turystyczna swoich miast. Jesteście ciekawi? Już teraz zobaczcie zdjęcia, które zebraliśmy i przeczytajcie nasz artykuł!

Spis treści

  1. Najdziwniejsze pomniki w Polsce potrafią zaskoczyć
  2. Najdziwniejsze pomniki to nie wszystko - czas na muzea!

Sztuka dla sztuki? Czemu najdziwniejsze w Polsce pomniki powstają? Co kieruje autorami takich "dzieł"? Czasami humor, czasami pokręcona wizja, a czasami po prostu chęć zrobienia czegoś nietuzinkowego i godnego zapamiętania. Pomniki od wielu lat pełniły funkcję upamiętniającą kogoś lub coś. W obliczu naszej listy najdziwniejszych pomników w Polsce należy jednak zadać pytanie - czy Paprykarz Szczeciński naprawdę zasługuje na pomnik? Odpowiedź to "tak", a wszyscy, którzy się nie zgadzają są w błędzie!

Najdziwniejsze pomniki w Polsce potrafią zaskoczyć

W poniższej liście znajdziecie najzabawniejsze i najdziwniejsze pomniki w Polsce. Niektóre z nich rozłożą nas na łopatki! 

Najdziwniejsze pomniki to nie wszystko - czas na muzea!

Jeśli myśleliście, że w Polsce znajdują się tylko dziwne pomniki, to jesteście w błędzie. Najdziwniejsze muzea w Polsce to drugi przystanek na liście zabawnych, kuriozalnych i specyficznych miejsc w naszym kraju. W poniższym artykule dowiecie się więcej o tym, dlaczego one powstały oraz które z nich warto odwiedzić.

Czytaj też: Muzeum Żaby, czy Muzeum Lalek? Te najdziwniejsze muzea w Polsce potrafią zaskoczyć

Quiz geograficzny dla podróżników. Niewiele osób zdobywa komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Ile na Ziemi znaduje się ośmiotysięczników?