Zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty - do kiedy złożyć? O tym trzeba wiedzieć!

2020-08-03 10:16 Maksymilian Kluziewicz
Ósmoklasiści
Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 obowiązuje w całej Polsce. Tegoroczni absolwenci szkół podstawowych muszą pamiętać o tym, by złożyć zaświadczenie o swoich wynikach w odpowiednim czasie. Tego zostało bardzo niewiele! Do kiedy trzeba uzupełnić złożony do wybranej szkoły wniosek? Sprawdź najważniejsze szczegóły na ESKA.pl.

Zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty to jeden z najważniejszych elementów, które potrzebne są do przeprowadzenia prawidłowej rekrutacji do szkoły średniej. Niedostarczenie go w konkretnym terminie może skutkować nawet nieprzyjęciem do wymarzonej szkoły. W poprzednich latach o harmonogramie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych decydowali kuratorzy oświaty. W związku z pandemią koronawirusa i szeregiem zmian w przebiegu roku szkolnego 2019/2020, minister edukacji Dariusz Piontkowski ustalił jednolite terminy dla uczniów z całej Polski.

W tym roku szkolnym uczniowie przystąpili do rozwiązywania arkuszy egzaminacyjnych nie w kwietniu, a w czerwcu. Oficjalne wyniki ukazały się dokładnie 31 lipca 2020 roku. Od tego dnia absolwenci ósmych klas szkół podstawowych mogą uzupełniać wnioski o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Czasu jest niewiele! Do kiedy trzeba skompletować dokumenty potrzebne w procesie rekrutacji do wymarzonych placówek oświatowych?

Ósmoklasiści skończyli egzaminacyjny maraton. Jakie mają plany?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty - do kiedy?

Termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty jest taki sam, jak ten na dokonanie zmiany wniosków o przyjęcie przez kandydatów, w tym zamianę szkół, do których chcą się dostać. Uczniowie wybierają bowiem wymarzone placówki oświatowe wedle uznania, w kolejności od tej, w której najbardziej chcieliby się uczyć, aż do tej, w której najmniej. Dokumenty składają do szkoły pierwszego wyboru.  Według opublikowanego na stronie GOV harmonogramu, absolwenci szkół podstawowych mają czas na dostarczenie zaświadczenia do wtorku, 4 sierpnia. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 roku.

Najnowsze