Zakaz handlu w niedzielę! Od kiedy i które sklepy będą zamknięte?

2017-09-29 14:23

Zakaz handlu w niedzielę będzie wprowadzony! Od kiedy wejdzie w życie? Jak będzie to wyglądać? Które sklepy dotyczy? Podstawowe informacje do sprawdzenia na ESKA.pl

Zakaz handlu w niedzielę 2017 to jeden z głośniejszych tematów ostatnich miesięcy. Teraz już wiadomo, że Polska będzie kolejnym krajem w Unii Europejskiej, który  ograniczy sprzedaż artykułów w niedzielę. Do tej pory sklepy zamknięte w ten dzień były m.in. w Holandii, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Belgii czy Austrii. Od kiedy zakaz handlu w niedzielę? 2018, to rok, w którym zostaną wprowadzone ważne zmiany. 

Zakaz handlu w niedzielę - o co chodzi?

Co ważne zakaz handlu nie będzie dotyczyć wszystkich niedziel. Poprawka, którą zgłosił poseł Janusz Śniadek przewiduje, że zakazana będzie sprzedaż w drugą i czwartą niedzielę miesiąca. Oznacza to, iż wolna będzie co druga niedziela w miesiącu. Inne poprawki przewidują, że sprzedaż mogłaby się odbywać w dwie niedziele przed Bożym Ciałem oraz w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą. 

Zakaz handlu w niedzielę 2018 - które sklepy?

Zakaz handlu w niedzielę ma obowiązywać wszystkie większe markety oraz galerie. Sprzedawać w niedzielę będą mogli prywatni właściciele, pod warunkiem, że sami staną za ladą. Czynne mają być również stacje benzynowe o wielkości 80m2 oraz stacje przy autostradach nie przekraczające 150m2. Zakaz ma nie dotyczyć także aptek. Nie wiadomo jeszcze jak będzie w przypadku sprzedaży internetowej.

Amerykanka szukająca Wojtka z Polski - reklama niezgodna z kodeksem!

Autor: brak danych

  Amerykanka szukająca chłopaka z Polski - to był jeden z najgorętszych tematów w maju 2017. O nagraniu pięknej dziewczyny mówił cały internet, a jej apel o pomoc w poszukiwaniach obejrzano blisko 3 miliony razy. Każdy chciał pomóc Dee Dee, której ma

Zakaz handlu w niedzielę 2018 ma wejść w życie od 1 stycznia. Nowe prawo ma być ustalane i przedstawione w grudniu. Podoba się wam pomysł z zabronieniem sprzedaży w niedzielę? Czekamy na wasze opinie w komentarzach pod artykułem.

Najnowsze