Zakaz handlu w niedzielę 2019 - OTWARTYCH SKLEPÓW jeszcze mniej? Powstała nowelizacja

2018-11-21 12:38
Czy są dzisiaj sklepy otwarte [15.07]
Autor: Fot. East News / WOJCIECH STROZYK/REPORTER Koszyk sklepowy

W 2019 roku będzie mniej niedziel handlowych. Możliwe też, że więcej sklepów dotknie zakaz! Na ESKA.pl przeczytacie o projekcie nowelizacji, który wpłynął do Sejmu.

Zakaz handlu w niedzielę 2019 zostanie rozszerzony. To było wiadomo już od momentu, kiedy ustawa weszła w życie. Nowością jest zaś to, co rząd chce wprowadzić za pomocą przygotowanego niedawno projektu nowelizacji. Wiele wskazuje na to, że jeszcze bardziej utrudni zakupy, a zakaz dotknie większej liczby przedsiębiorców.

Zakaz handlu 2019 - więcej sklepów zamkniętych?

Do tej pory wielu osobom udawało się robić zakupy nawet w niedziele z zakazem. Sprzedawcy korzystali bowiem z wielu luk w ustawie. Jednym ze sposobów na ominięcie przepisów było nadawanie sklepom statusu placówki pocztowej (handel na poczcie nie jest objęty ustawą).

Święta ruchome 2019 - kiedy przypadają te uroczystości? [KALENDARZ]

Serwis 300polityka.pl podał niedawno informację, że do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji do ustawy o zakazie handlu. Na stronie Sejmu znalazł się opis dokumentu:

Dotyczy uszczegółowienia i doprecyzowania przepisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz w niektóre inne dni w tym m.in. także doprecyzowania wyłączeń spod zakazu handlu oraz wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem.

Co to oznacza? Bardzo prawdopodobne, że chodzi o uszczelnienie zakazu. Może ono polegać między innymi na doprecyzowaniu przepisów dotyczących wyłączania spod zakazu. Związkowcy zrzeszeni w Solidarności od dłuższego czasu domagają się, by trudniejsze było nadawanie statusu placówki pocztowej. Ponadto mówili o wydłużeniu zakazu na część soboty i poniedziałku.

Święta 2019 - za to nie odbierzemy wolnego!

Bardzo możliwe, że nowelizacja w pewnym stopniu będzie się pokrywała z żądaniami Solidarności. Oznaczałoby to, że sklepów otwartych w niedzielę w 2019 roku będzie jeszcze mniej. Na ostateczne wyjaśnienie musimy jednak trochę poczekać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze