Żabson zorganizował nielegalny koncert? Prokuratura bada sprawę

2020-08-14 10:57 EK
Żabson
Autor: Karol Makurat/REPORTER/East News

Wakacyjna aura, ulubiony wokalista i koncert niespodzianka. Popularny raper Żabson zagrał dla swoich fanów na żywo i za taki czyn może zostać ukarany! Czy koncert faktycznie był nielegalny? Czy zostały złamane zasady bezpieczeństwa? Sprawę bada prokuratura, a organizatorom koncertu grozi kara. Szczegóły na ten temat przeczytacie poniżej.

Żabson zorganizował nielegalny koncert? Prokuratura bada sprawę. Raper, który w branży muzycznej figuruje pod pseudonimem Żabson, może pochwalić się gronem wiernych fanów, którzy bacznie obserwują go w mediach społecznościowych. To właśnie tam, a dokładniej na Instagramie, artysta poinformował, że zagra koncert niespodziankę przy plaży w Brzeźnie. W ciągu niecałej godziny od ogłoszenia miejsca i godziny wydarzenia, okolica zapełniła się jego fanami, a raper wystąpił na dachu kampera. Podczas niespodziankowego koncertu, tłumy młodych osób bawiły się pod 'sceną', a sam Żabson w pewnym momencie rzucił się w tłum i dał ponieść się nie tylko wielkim emocjom, ale również swoim wielbicielom. Niestety w dobie pandemii, organizatorzy niespodzianki mogą zostać ukarani za takie wykroczenie, a wszystkiemu zaczęła przyglądać się już prokuratura oraz policja.

Żabson - koncert przy plaży w Brzeźnie

Koncert niespodzianka trwał godzinę. Jak relacjonują świadkowie wydarzenia, w miejscu powstał paraliż ze względu na tłumy młodych osób, a zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią nikt nie przestrzegał. Póki co, Zabson nie odniósł się do zaistniałej sytuacji. Jak informuje serwis TVN24, koncertem rapera zainteresowała się gdańska policja oraz Prokuratura Okręgowa:

Mieliśmy tutaj do czynienia z organizacją nielegalnej imprezy masowej. Organizator doskonale powinien wiedzieć o tym, że należy ją zgłosić. Dodatkowo popełniono wykroczenie polegające na zajęciu części ulicy i chodnika, za co również grozi kara grzywny - powiedział aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Prowadzimy postępowanie sprawdzające w kierunku naruszenia przepisów ustawy o imprezach masowych. Dodatkowo powiatowy sanepid w Gdańsku złożył zawiadomienie o podejrzeniu narażenia na zakażenie chorobą zakaźną. W obu przypadkach organizatorowi może grozić do 8 lat więzienia - powiedział Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Popularny raper Żabson, w rzeczywistości nazywa się Mateusz Zawistowski i swoją muzyczną karierę rozpoczął już w 2015 roku wydając swój debiutancki mini krążek NieKumam. Rok później zaprezentował światu EP-kę Passion Fruits, a w 2018 roku ukazał się jego pierwszy studyjny album To Ziomal. Płyta została bardzo dobrze odebrana, dlatego raper nie czekał ani chwili dłużej i po pół roku pojawiła się jego kolejna EP-ka Trapollo. W 2019 roku wydał natomiast kolejny album zatytułowany Internaziomal. Żabson stał się idolem wielu nastolatek, a jego numery za każdym razem osiągają ogromne wyświetlenia! Raper współpracował do tej pory z wieloma artystami. Są to między innymi: Quebonafide, Borixon, Białas, Solar czy Sitek.

Koncerty przełożone na 2021 rok

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze