wigilia

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wigilia klasowa 2021 - czy się odbędzie? Jakie są tradycje w szkołach?

2021-12-14 12:25

Wielkimi krokami nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Ten czas kojarzy się wszystkim z pięknie ubraną choinką, a także rodzinnym spotkaniem przy stole. W polskiej tradycji przyjęło się również, że organizuje się Wigilie klasowe w szkołach. Kiedy jest Wigilia uczniów i czy przez zbliżającą naukę zdalną ma szansę się odbyć?

Wigilia klasowa 2021 - czy się odbędzie? Jakie są tradycje w szkołach? To z pewnością zastanawia niejednego ucznia. Wielkimi krokami nadchodzą magiczne święta Bożego Narodzenia, które są idealną okazją do świętowania narodzin Jezusa Chrystusa, a także rodzącej się miłości w sercach wielu osób. To także czas, kiedy w domach pachnie choinka, a ściany oświetlane są przez światełka, które na niej zwisają. Oprócz tego unosi się w nich zapach 12 wigilijnych potraw, a przy stole z uśmiechami na buzi zasiada cała rodzina. Nie można również zapomnieć o tradycji dzielenia się opłatkiem, a także śpiewania kolęd. Oprócz rodzinnych świąt istnieje również tradycja Wigilii klasowej, która odbywa się w szkołach. Spotkania te odbywają się w danych klasach, a uczniowie przygotowują potrawy. Następnie spędzają ten czas ze swoim wychowawcą i oprócz spożywania pokarmów dzielą się także opłatkiem, a nawet śpiewają kolędy. Czy ten wyjątkowy czas nastąpi w 2021?

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Kiedy jest Wigilia klasowa 2021?

Wigilie klasowe odbywają się zazwyczaj na kilka dni przed przerwą świąteczną. Oznacza to, że w tym roku uczniowie będą mogli zrobić wigilijne spotkania wyłącznie w tygodniu od 13 do 17 grudnia. Powód? Od 20 grudnia została wprowadzona nauka zdalna, dlatego do rozpoczęcia przerwy świątecznej, uczniowie będą uczęszczać na lekcje prosto ze swoich domów. Czy Wigilie klasowe się odbędą? Wszystko zależy od zaangażowania uczniów, którzy przygotują potrawy na spotkanie z rówieśnikami, a także od zgody wychowawcy na zorganizowanie go.

Wigilia klasowa 2021 - jakie są tradycje w szkołach?

Jakie są tradycje w szkołach podczas wigilijnych spotkań? Wigilie klasowe wyglądają podobnie, jak spotkania rodzinne. Uczniowie w swoich salach lekcyjnych ustawiają stoły na których następnie znajdują się przygotowane przez nich potrawy. Każdy ubrany jest na galowo, a kiedy już wszystko jest gotowe następuje tradycja dzielenia się opłatkiem. Oprócz tego z niektórych klas słychać kolędy, które brzmią z radia lub śpiewane są przez uczniów. Nie może także zabraknąć pamiątkowej fotki, która będzie pamiątką na całe życie! :)

Sonda
Czy lubisz Święta Bożego Narodzenia?