pogoda na święta

i

Autor: Piotr Korczak/ REPORTER/EastNews

Pogoda na święta 2021 - jaka będzie pogoda w Wigilie i Boże Narodzenie?

2021-12-05 13:05

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego wiele osób zastanawia się, jaka będzie wtedy pogoda. Czy spadnie śnieg? Czy tegoroczne święta będą otulone białym puchem? A może czeka nas jednak rozczarowanie i tegoroczne święta będą ponure i deszczowe. Sprawdźcie długoterminową prognozę pogody na święta.

Pogoda na Boże Narodzenie 2021 - jak będą wyglądać tegoroczne święta? Czy zasypie nas śnieżny puch? Czy może jednak święta będą szare, ponure i deszczowe? Choć ostatnia sroga zima miała miejsce w naszym kraju w latach 2012-2013 to większość osób nadal wierzy, że białe i zimne święta nadejdą ponownie. Każdemu marzy się ten magiczny czas, niczym kadry z bożonarodzeniowych filmów. Zasypane drzewa i domy, śnieg skrzypiący pod butami, a w dodatku bałwany ulepione przez dzieci, które witają przechodniów. Jakie będą tegoroczne święta? Czy spadnie śnieg między 24, a 26 grudnia? Synoptycy zaczynają coraz głośniej mówić o zjawisku La Nina.

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Pogoda na Wigilię i Boże Narodzenie 2021

Jaka będzie pogoda podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia? Jak się okazuje grudzień zapowiada się deszczowo. Momentami będzie padać śnieg, jednak wszystko przeplatać będzie się z deszczem. Synoptycy prognozują również, że miesiąc ten ma być dosyć chłodny, a to wszystko za sprawą zjawiska La Nina. Co to takiego? Otóż okazuje się, że jest to anomalia pogodowa, polegająca na utrzymywaniu się niskiej temperatury na powierzchniach wody. Mimo iż zjawisko to występuje głównie przy Ocenie Indyjskim i Pacyfiku, to jego skutki odczujemy również w Polsce. Zapowiadają się znacznie chłodniejsze dni, jednak póki co nic nie wskazuje na to by rekord przymrozków z ostatniego roku został pobity. Jak natomiast wygląda sprawa ze świętami? Czy spadnie śnieg? Długoterminowa prognoza pogody mówi, że lekkie opady śniegu są możliwe, a przy ujemnych temperaturach biały puch ma szansę utrzymać się znacznie dłużej - do Sylwestra i Nowego Roku. Należy jednak pamiętać, że pogoda uwielbia płatać figle, dlatego prognoza może zmienić się z dnia na dzień.

Sonda
Czy chciałbyś żeby spadł śnieg na święta?