wigilia święta

i

Autor: pixabay.com

Wigilia 2021 - o której jest pierwsza gwiazdka? O której siada się do kolacji?

2021-12-23 12:54

Wigilia to początek magicznych, a w dodatku rodzinnych świąt. Wieczorem zasiadamy do stołu spożywając przygotowane wcześniej dania, dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Kiedy należy usiąść do stołu w Wigilię? O której pojawia się pierwsza gwiazdka na niebie? Najważniejsze informacje na temat 24 grudnia, znajdziecie poniżej.

Wigilia 2021 - o której jest pierwsza gwiazdka? O której siada się do kolacji? Nadchodzi niezwykły, magiczny czas w roku. Mowa o świętach Bożego Narodzenia, które są przede wszystkim bardzo rodzinne i dzięki nim wiele osób pokazuje, jak wielkie ma serce. Podczas tego niezwykłego czasu ubiera się choinkę, która jest nie tylko elementem dekoracji, ale także symbolem odrodzenia, źródłem życia Jezusa. Na stole znajduje się wieniec z zapaloną świecą, a na dodatek w mieszkaniu unosi się zapach 12 wigilijnych potraw. Nie brakuje oczywiście prezentów i melodii kolęd, które wprowadzają jeszcze większą magię. Rodzinom towarzyszą uśmiechy, a każdy w eleganckim ubraniu dzieli się opłatkiem. Kiedy najlepiej rozpocząć wigilijną kolację? Kiedy zasiąść do stołu z rodziną?

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Wigilia 2021 - o której godzinie?

O której godzinie zasiąść do stołu w Wigilię 2021? Kiedy siada się do kolacji? Kiedy dzielić się opłatkiem? Zgodnie z tradycją wieczerzę należy rozpocząć, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka. Zwyczaj ten jest nawiązaniem do Gwiazdy Betlejemskiej, która doprowadziła Trzech Króli do dzieciątka Jezus w Betlejem. 24 grudnia 2021 roku słońce zajdzie około godziny 15:42, dlatego już około godziny 16, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, będziemy mogli wypatrywać "pierwszą wigilijną gwiazdkę". Nie we wszystkich domach tradycja pierwszej gwiazdki jest podtrzymywana, dlatego do stołu można zasiąść oczywiście wtedy, kiedy nam pasuje.

Sonda
Czy lubisz Święta Bożego Narodzenia?