Nauczanie zdalne

i

Autor: Rex Features/East News

Do kiedy zdalne 2022? Do kiedy przedłużona nauka zdalna?

2021-12-13 15:20

Nauka zdalna stała się faktem. Lada moment uczniowie z całej Polski ponownie rozpoczną nauczanie zdalne. Do kiedy będzie ono trwało? Co wiadomo o powrocie dzieci i młodzieży do szkół w 2022 roku? Czy zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach zostanie przedłużone o kolejne tygodnie? Najważniejsze informacje o nauce zdalnej znajdziecie poniżej.

Do kiedy zdalne 2022? To pytanie jest jednym z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Oficjalnie wiadomo już, że wbrew wcześniejszym zapewnieniom Ministerstwa Edukacji i Nauki, jakoby nauczanie zdalne miało nie wrócić, w całej Polsce nastąpi zawieszenie zajęć stacjonarnych. Taką informację podczas specjalnej konferencji prasowej przekazał sam minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef MZ zapowiedział, że nauka zdalna rozpocznie się już 20 grudnia, czyli na trzy dni przed zaplanowaną na początku roku szkolnego 2021/22 przerwą świąteczną. Ta ma trwać do niedzieli, 2 stycznia. Nie oznacza to jednak, że dzieci i młodzież wrócą do swoich placówek już w poniedziałek, 3 stycznia. Nauka zdalna ma bowiem obowiązywać do 9 stycznia. Czy jest jednak szansa na to, by została ona przedłużona? Co wiadomo o planach rządu związanych ze zdalnym nauczaniem w całej Polsce?

Sonda
Czy zdalne nauczanie w szkołach powinno być przedłużone?

Do kiedy zdalne 2022? 

Tak jak wspomnieliśmy, powrót uczniów do szkół jest przewidziany na poniedziałek, 10 stycznia. Czy nauka zdalna zostanie przedłużona? A jeśli tak, to do kiedy? Na ten moment nie ma żadnych przesłanek ku temu, by  Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało rozporządzenie o przedłużeniu nauczania zdalnego. Informację tę potwierdził sam minister Czarnek, który na antenie RMF FM wyznał, że gdyby nie święta Bożego Narodzenia, rząd nie zdecydowałby się na przerwę od lekcji w szkole.

Krystian Ochman za kulisami The Voice of Poland