Wigilia 2020 w 5 osób, to już pewne! Ministrowie przedstawili ograniczenia na święta

2020-11-27 10:14
Wigilia 2018 - w jaki dzień wypada?
Autor: Bartlomiej Magierowski/East News Wigilia

Wigilia 2020 w obliczu koronawirusa! Wiadomo już, jak będą wyglądały tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Rząd w końcu poruszył temat nadchodzących Świąt i przedstawił rozporządzenie w tej sprawie. Ile osób będzie mogło zasiąść przy wigilijnym stole i jakie czekają nas ograniczenia? Więcej o tym na ESKA.pl.

Wigilia 2020 w cieniu koronawirusa! Choć długo nie wiedzieliśmy, jak będą wyglądały zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia, rząd w końcu postanowił poruszyć tę kwestię. Otóż nasze wcześniejsze przypuszczenia niestety okazały się być prawdziwe. Dokładnie 26 listopada 2020 roku, rząd wydał rozporządzenie w sprawie nadchodzącej Wigilii i przedstawił obowiązujące w tym czasie limity i ograniczenia. Wynika z nich, że najbliższe święta Bożego Narodzenia 2020 spędzimy w bardzo kameralnym gronie, ponieważ na Wigilię będzie można zaprosić maksymalnie pięć osób, nie więcej. Co ważne, do limitu osób na święta nie wliczamy osoby organizującej je oraz osób wspólnie z nią mieszkających lub gospodarujących na co dzień. Powyższe ograniczenie wystosowane przez rząd obowiązuje do 27 grudnia włącznie, a więc warto już teraz nastawić się na święta Bożego Narodzenia, jakich jeszcze nie było. 

Wigilia 2020 do 5 osób - to już pewne!

Święta Bożego Narodzenia 2020 będziemy zmuszeni spędzić w bardzo kameralnym gronie, ponieważ rząd w końcu wydał ograniczenia dotyczące Wigilii. 

Do dnia 27 grudnia 2020 roku zakazuje się organizowania zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie - czytamy w rozporządzeniu.

Dekoracja na drzwi na Boże Narodzenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze