Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki 2021 - program, gwiazdy, data, bilety

2021-08-01 14:29
Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki
Autor: Materiały TVP

Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki, to koncert który upamiętnia rocznicę powstania warszawskiego. Co roku 1 sierpnia mieszkańcy stolicy wspólnie z Chórem Warszawiaków i Orkiestrą Warszawy, wykonują powstańcze pieśni, by uczcić pamięć powstańców. Koncert będzie emitowany w TVP i TVP Polonia. Jak wygląda program? Czy wystąpią gwiazdy?

Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki 2021 - program, gwiazdy, data, bilety. Już od 15 lat co roku 1 sierpnia, warszawiacy spotykają się na wspólne śpiewnie (nie)zakazanych piosenek. To inicjatywa zorganizowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego, ale także mieszkańców Warszawy. Wydarzenie umożliwia wszystkim zainteresowanym aktywne uczczenie pamięci Powstańców Warszawskich i co ciekawe, będzie to 77. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Koncert organizowany we współpracy z Telewizją Polską będzie bardzo szczególny. Oprócz śpiewania powstańczych pieśni, o swoich przeżyciach z tamtych lat opowiedzą osoby, które uczestniczyły w Powstaniu, które wybuchło w 1944. W tym roku koncert Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki, po raz drugi odbędzie się w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego, a nie tak jak w poprzednich latach na placu Piłsudskiego.

Gwiazdy, które zagrały koncerty w Polsce tylko jeden raz

Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki 2021 - PROGRAM, BILETY

Koncert pod tytułem Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia o godzinie 20:30. Transmisja telewizyjna rozpocznie się natomiast o godzinie 20:45 na kanałach TVP1, TVP HD oraz TVP Polonia. Dokładny program wydarzenia nie jest znany, dlatego nie wiemy jacy artyści pojawią się na scenie. Z informacji zamieszczonych w sieci wiemy jednak, że koncert będzie miał charakter wspólnego śpiewania piosenek powstańczych z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy. Udział w wydarzeniu na żywo jest możliwy tylko i wyłącznie po zdobyciu darmowych wejściówek, których rezerwacja pojawiła się na stronie bilety.1944.pl. Koncert Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki, będzie trwać 70 minut, a poprowadzi go Tomasz Wolny.

Najnowsze