Tulia - eksperci ocenili szanse Polek na wygraną w Eurowizji. Jest fatalnie!

2019-02-18 11:59
Tulia - eksperci ocenili szanse Polek na wygraną w Eurowizji. Jest fatalnie!
Autor: Lukasz Piecyk/REPORTER Tulia

W piątek 15 lutego 2019 poznaliśmy wyniki wewnętrznego głosowania na reprezentantów Polski podczas Eurowizji 2019. Zdecydowano, że do Izraela pojedzie grupa Tulia. Żeński zespół wokalny zasłynął głównie przeróbkami wielkich hitów w stylu polskiej muzyki ludowej. Wiele osób liczy na sukces Polek, ale pierwsze wyliczenia ekspertów nie dają nam nadziei. Dowiedzcie się, jakie szanse na zwycięstwo w Eurowizji 2019 ma Tulia.

Tulia to zespół, który będzie reprezentować Polskę podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. W wewnętrznym głosowaniu zdecydowano, że to ten zespół sprawdzi się najlepiej na scenie w Tel Awiwie. Tulia to żeńska grupa, której rozgłos przyniosły folkowe przeróbki hitów. Dziewczyny coverowały między innymi piosenki Dawida Podsiadło i Depeche Mode. Tulia odniosła wielki sukces w Polsce, ale czy tak samo będzie na Eurowizji? Niestety, eksperci dają nam małe szanse.

Przeczytaj też: Tulia na Eurowizji 2019 to zasługa Cleo? Komentarz wokalistki

Tulia na Eurowizji - nikłe szanse na wygraną

Na długo przed rozpoczęciem eurowizyjnych zmagań, eksperci zaczęli się zajmować oceną szans reprezentantów poszczególnych krajów. Gdy ogłoszono, że na 64. Eurowizje pojedzie Tulia, specjaliści mogli na podstawie popularności i repertuaru oszacować szanse zespołu względem innych wykonawców.

Przeczytaj też
Tulia na Eurowizji 2019 to zasługa Cleo? Komentarz wokalistki

Autor: fot./screen/youtube.com/Public Image/WBF

Cleo

W wewnętrznym głosowaniu zdecydowano, że na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji nasz kraj będzie reprezentowany przez zespół Tulia. Żeńska grupa zasłynęła przeróbkami wielkich hitów w stylu polskiej muzyki ludowej. Kciuki za ich sukces trzymają nie tylko słuchacze, ale i gwiazdy. Jedną z nich jest Cleo, która sama występowała na Eurowizji. Co ciekawe, artystka zamieściła wpis, który sugeruje, że przyczyniła się do wyboru Tulii na Eurowizję 2019.

Pierwsze prognozy niestety nie są optymistyczne. Przewidywania ekspertów wskazują, że Tulia ma tylko 2% szans na zwycięstwo w Eurowizji 2019. Polska zajmuje zaś 27 miejsce na 42 kraje biorące udział w konkursie.

Obecnie największe szanse na zwycięstwo ma Sergey Lazarev z Rosji. Pamiętajmy jednak, że to dopiero pierwsze ekspertyzy, a finał Eurowizji 2019 dopiero w maju. Do tego czasu wiele się może zmienić. Nie powinniśmy więc tracić nadziei na sukces Tulii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze