Tulia

i

Autor: Uniwersal Music Polska

Eurowizja 2019 Polska - piosenka zespołu Tulia. Co zaśpiewają folkowe dziewczyny?

2019-05-13 13:45

Reprezentantem Polski w konkursie piosenki Eurowizji 2019 jest Tulia. Tym razem o tym, kto będzie nas reprezentował, nie zadecydowała publiczność, a został on wybrany odgórnie. Niezwykłe, folkowe dziewczyny zaprezentują utwór w swoim stylu. Czy uda im się wygrać? Co zaprezentują na Eurowizji 2019 w Izraelu? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl.

Eurowizja to jeden z najbardziej cenionych i emocjonujących konkursów piosenki, jaki możemy oglądać w telewizji. Już po raz 22. wystawić będziemy mogli swojego reprezentanta, który zawalczy z gwiazdami z innych krajów. Co więcej, zwycięzcy stają się organizatorami kolejnego show. Tegoroczny konkurs odbędzie się w Izraelu, a to za sprawą Netty, która nie miała sobie równych w 2018. Polskę na Eurowizji 2019 reprezentować będzie zespół Tulia

Eurowizja 2019 - polska piosenka. Co zaśpiewa Tulia? 

O tym, że to właśnie Tulia reprezentować będzie nasz kraj, dowiedzieliśmy się 15 lutego. 8 marca z kolei poznaliśmy utwór, z jakim zespół wystąpi na Eurowizji 2019. Tulia zaśpiewa Pali się (Fire of Love).  

Piosenka na Eurowizję 2019 - jakie są zasady? 

W konkursie istnieją pewne zasady, których nie można złamać. Tulia nie może wystąpić z piosenką, która swoją premierą miała wcześniej niż 30 września. Utwór nie może być również coverem. Tulia wybrała zatem autorską piosenkę Pali się, która pojawił się w sieci 23 listopada 2018. Premiera samego singla miała miejsce 9 listopada. Dziewczyny specjalnie na Eurowizję 2019 dograły do utwory angielskie fragmenty.