Eurowizja 2019 Polska - piosenka zespołu Tulia. Co zaśpiewają folkowe dziewczyny?

2019-05-13 13:45
Tulia
Autor: Uniwersal Music Polska

Reprezentantem Polski w konkursie piosenki Eurowizji 2019 jest Tulia. Tym razem o tym, kto będzie nas reprezentował, nie zadecydowała publiczność, a został on wybrany odgórnie. Niezwykłe, folkowe dziewczyny zaprezentują utwór w swoim stylu. Czy uda im się wygrać? Co zaprezentują na Eurowizji 2019 w Izraelu? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl.

Eurowizja to jeden z najbardziej cenionych i emocjonujących konkursów piosenki, jaki możemy oglądać w telewizji. Już po raz 22. wystawić będziemy mogli swojego reprezentanta, który zawalczy z gwiazdami z innych krajów. Co więcej, zwycięzcy stają się organizatorami kolejnego show. Tegoroczny konkurs odbędzie się w Izraelu, a to za sprawą Netty, która nie miała sobie równych w 2018. Polskę na Eurowizji 2019 reprezentować będzie zespół Tulia

Eurowizja 2019 - polska piosenka. Co zaśpiewa Tulia? 

O tym, że to właśnie Tulia reprezentować będzie nasz kraj, dowiedzieliśmy się 15 lutego. 8 marca z kolei poznaliśmy utwór, z jakim zespół wystąpi na Eurowizji 2019. Tulia zaśpiewa Pali się (Fire of Love).  

Piosenka na Eurowizję 2019 - jakie są zasady? 

W konkursie istnieją pewne zasady, których nie można złamać. Tulia nie może wystąpić z piosenką, która swoją premierą miała wcześniej niż 30 września. Utwór nie może być również coverem. Tulia wybrała zatem autorską piosenkę Pali się, która pojawił się w sieci 23 listopada 2018. Premiera samego singla miała miejsce 9 listopada. Dziewczyny specjalnie na Eurowizję 2019 dograły do utwory angielskie fragmenty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze