Tulia na Eurowizji 2019 to zasługa Cleo? Komentarz wokalistki

2019-02-18 9:56
Tulia na Eurowizji 2019 to zasługa Cleo? Komentarz wokalistki
Autor: fot./screen/youtube.com/Public Image/WBF Cleo

W wewnętrznym głosowaniu zdecydowano, że na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji nasz kraj będzie reprezentowany przez zespół Tulia. Żeńska grupa zasłynęła przeróbkami wielkich hitów w stylu polskiej muzyki ludowej. Kciuki za ich sukces trzymają nie tylko słuchacze, ale i gwiazdy. Jedną z nich jest Cleo, która sama występowała na Eurowizji. Co ciekawe, artystka zamieściła wpis, który sugeruje, że przyczyniła się do wyboru Tulii na Eurowizję 2019.

Tulia na Eurowizji 2019 - taka informacja obiegła polskie media w piątek 15 lutego 2019. W wewnętrznym głosowaniu zdecydowano, że to ten zespół sprawdzi się najlepiej w reprezentowaniu Polski. Sukces tej żeńskiej grupie zapewniły przygotowywane w stylu tradycyjnej muzyki ludowej covery krajowych i zagranicznych hitów. Jak dobrze pamiętamy, do polskiego folkloru nawiązywali też Cleo i Donatan, którzy wystąpili na Eurowizji 2014 z utworem My Słowianie. Na Instagramie wokalistki pojawił się ostatnio ciekawy wpis. Można z niego wywnioskować, że wyjazd Tulii na konkurs to w dużej mierze zasługa Cleo.

Przeczytaj też: Tulia ZESPÓŁ - kim są laski, które docenił Dawid Podsiadło?

Cleo - "Przetarliśmy na Eurowizji folkowy szlak"

Wybór Tulii był szeroko komentowany w internecie. Wiele osób zapewniało, że cieszy się z takiej decyzji. Wśród nich były też gwiazdy. Między innymi Cleo, która sama miała okazję reprezentować Polskę na Eurowizji 2019. Artystka cieszy się, że polski folk znów pojawi się na konkursie. Przy okazji przypomina o własnym występie i sugeruje, że wraz z Donatanem przetarła szlak dla takiej muzyki.

Zobacz Też
Tulia - COVERY hitów, za które pokochaliśmy zespół

Autor: fot./screen/youtube.com/Public Image

Tulia

Cztery dziewczyny śpiewające folk zostały wybrane, by reprezentować nasz kraj podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Tulia, bo o tym zespole mowa, to grupa naprawdę wyjątkowa. Ich interpretacje polskich i zagranicznych hitów podbiły serca słuchaczy, czego dowodem było chociażby zwycięstwo w konkursie premier podczas festiwalu w Opolu w 2018. Warto posłuchać kilku coverów przygotowanych przez grupę Tulia. Wybraliśmy najlepsze!

Cleo zamieściła na Isntagramie wpis, z którego wynika, że dzięki piosence My Słowianie, razem z Donatanem udało jej się otworzyć Eurowizję na podobne występy. Piosenkarka wprost pisze, że namawiała wszystkich na to, by promować folk podczas konkursu. Można z tego wywnioskować, że zespół Tulia dużo zawdzięcza polskiej wokalistce.

5 lat temu z Don'em przetarliśmy na Eurowizji folkowy szlak 😎🍀 Mimo wielu sceptycznych głosów zastanawiających się, czy warto pokazywać nasz swojski koloryt, zrobiliśmy swoją robotę dobrze! 😊 Do tej pory nasz występ wspominany jest jako najbarwniejszy, a na każdym koncercie Publiczność pełnym głosem śpiewa tę piosenkę 😍! Cieszy mnie, że w tym roku sięgnięto po nasze sprawdzone folkowe rozwiązanie - od kilku lat namawiałam na to wszystkich 😊 Mamy wspaniałą kulturę z której możemy być dumni i która prawdziwie nas wyróżnia ❤ Sława Słowianom!

Nie można odmówić Cleo tego, że pokazała nasz folklor w całkiem nowym świetle. A jak zaprezentują go dziewczyny z grupy Tulia? To już będzie zależało od nich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze