TOP 5 aplikacji na telefon, dzięki którym nauka stanie się dużo łatwiejsza #zostańwdomu

2020-03-17 13:07 PO
Dziewczyny przy telefonie
Autor: Ferrari Press

Nauka może być przyjemnością, szczególnie jeśli prawidłowo do niej podejdziemy. Istnieje wiele magicznych sztuczek, dzięki którym przyswajanie nowej wiedzy to pestka, jednak są też łatwiejsze, a co najważniejsze w zasięgu naszej ręki sposoby, dzięki którym słowo nauka nabiera nowego znaczenia! #zostańwdomu i sprawdź na ESKA.pl aplikacje, których nie może zabraknąć w twoim szkolnym życiu!

Nauka wcale nie musi być nudna. Poza kolorowymi długopisami czy zeszytami przeznaczonymi do robienia specjalnych notatek istnieją także inne drogi do zdobywania wiedzy. Telefon to urządzenie, którego nie brakuje w dłoni nastolatka. Jest on na tyle niezbędny, że jego brak wywołuje stres i panikę wśród jego właścicieli. Aparat telefoniczny jest narzędziem wielofunkcyjnym, dlatego warto znać sposoby, dzięki którym będziemy w pełni z niego korzystać. Okazuje się, że istnieje bardzo dużo aplikacji stworzonych z myślą o naszej edukacji, dzięki którym cała wiedza będzie w zasięgu naszej ręki. Za pomocą smartfona jesteśmy w stanie szybciej przyswoić obcy język, nauczyć się całej mapy geograficznej, a nawet rozwiązywać najtrudniejsze zadania matematyczne. Warto znać i być posiadaczem aplikacji, które przekształcą nasz telefon w niekończące się źródło wiedzy na dosłownie każdy temat. Notatki też wcale nie muszą być sporządzane w tradycyjny sposób, ponieważ nie jedna aplikacja, którą możemy pobrać całkowicie darmowo umożliwia elektroniczne pisanie, a nawet skanowanie naszych projektów.

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Nauka w telefonie - aplikacje do pobrania

  • Duolingo jest to jedna z najlepszych, całkowicie darmowych aplikacji, dzięki której możesz uczyć się kilku języków obcych. Aplikacja ta oferuje różne kursy językowe i jest podzielona na etapy zaawansowania. Pobierana i pokochana przez miliony użytkowników!
  • Converse to właśnie dzięki tej aplikacji mówienie w obcym języku staje się banalnie proste! Aplikacja reaguje na nasz głos i tłumaczy wszystko co tylko chcemy na wybrany przez nas język. Sprawdza się wręcz idealnie w momencie kiedy mamy czymś zajęte ręce i nie jesteśmy w stanie czegoś napisać.
  • Speeq to pewnego rodzaju gra edukacyjna, w której przyswajamy nowe słówka. W aplikacji mamy możliwość tworzenia własnych kart oraz powtarzania słownictwa tak długo, aż się nauczymy.
  • Photomath kompletnie zmieni twoje życie i już żadne zadanie matematyczne nie będzie dla ciebie straszne. Jest to doskonałe narzędzie do szybkiego obliczania wszelakich wzorów. Aplikacja nie tylko daje nam wynik, ale pokazuje również krok po kroku w jaki sposób należy rozwiązać zadanie.
  • Walfram Alpha jest to jedna wielka baza wiedzy, którą trudno skategoryzować. Aplikacja zawiera informacje na dosłownie każdy temat, więc po wpisaniu danego hasła wyświetla się bardzo dużo wiadomości z nim związanych.
Filmy, których jeszcze nie widziałeś. Te tytuły warto nadrobić: #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze