TikTok w Polsce zakazany?! Szokująca informacja skomentowana przez premiera

2020-08-01 11:52 Rafał Wróblewski
TikTok w Polsce zakazany?! Trwają prace nad nowym prawem
Autor: Rob Engelaar / Hollandse Hoogte / EAST NEWS TikTok w Polsce zakazany?! Trwają prace nad nowym prawem

TikTok przestanie działać? Czarne chmury zebrały się wokół jednej z najpopularniejszych aplikacji na smartfony. 29 lipca w polskich mediach pojawiła się informacja, że apka wkrótce zostanie usunięta ze sklepów, a wszystko przez łamanie praw obywatelskich w Chinach. Rząd rzekomo ma już pracować nad nowym prawem z tym związanym. Doniesienia postanowiło skomentować ministerstwo cyfryzacji, a także premier RP. Co wiadomo o działaniach polskiego rządu w tej sprawie? Komentarz podrzucamy na ESKA.pl!

TikTok w Polsce zakazany?! Użytkownicy aplikacji, która w krótkim czasie znalazła uznanie internautów są od pewnego czasu zaniepokojeni. Ich obawy pojawiły się, gdy Stany Zjednoczone oraz Australia, rozważały zablokowanie TikToka, a wszystko ze względu na nieprzestrzeganie przez jego właścicieli zasad dotyczących bezpieczeństwa i prywatności. Na odważny krok całkowitego zablokowania dostępu do apki zdecydowały się Indie. Jak będzie w Polsce? Czy TikTok zostanie usunięty ze sklepów? 29 lipca w mediach pojawiły się informacje, że rząd planuje wprowadzić specjalne prawo, które zablokuje TikToka w Polsce. Do tych doniesień, a raczej spekulacji, odniósł się premier Polski, Mateusz Morawiecki. Sytuację tego samego dnia skomentowało Ministerstwo Cyfryzacji. 

TikTok w Polsce - czy będzie zablokowany?

TikTok nie działa - takiej wiadomości boją się użytkownicy, którzy przyzwyczaili się do tej popularnej aplikacji, która została pobrana już ponad miliard razy. To właśnie z tej chińskiej apki coraz częściej korzystają popularne gwiazdy polskiego show-biznesu. Aplikacja ostatnio zyskała również na popularności za sprawą lifehacków, które upraszczają codzienne czynności. 29 lipca 2020, Wirtualna Polska, powołując się na własne ustalenia, poinformowała, że rząd szykuje przepisy, które mogą umożliwić zablokowanie TikToka w Polsce. Motywem, a raczej pretekstem do  usunięcia aplikacji mogło być nieprzestrzeganie praw obywatelskich w Chinach. W publikacji napisano, że wszystko odbywa się za zamkniętymi drzwiami: - Konsultacje odbywają się w tajemnicy przed opinią publiczną i pozostałymi resortami.

Hity lata 2020 - to te piosenki będą królować w wakacje!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czy TikTok w Polsce będzie zablokowany? Szokujące doniesienia skomentował Mateusz Morawiecki. W poście na Facebooku poinformował, że jest to nieprawdziwa informacja, fake news, który należy jak najszybciej zdementować:

Serwisy społecznościowe mają wiele VAT... znaczy wad, ale zapewniam, że wszyscy memiarze mogą czuć się bezpieczni😉

Wiadomość o zablokowaniu TikToka w Polsce skomentowało również Ministerstwo Cyfryzacji, które miałoby pracować nad nowymi przepisami:

W sieci możecie dziś znaleźć informację, że rzekomo pracujemy nad przepisami, które miałyby ograniczyć w Polsce działanie niektórych mediów społecznościowych i serwisów sprzedażowych - nie wierzcie w to! To typowy #fakenews. Nie prowadzimy takich prac. #dezinformacja

Najnowsze