Tak zaczynała się wojna - koncert. Kto wystąpi 1.09.2019?

2019-09-01 18:48 k.w.
Tomasz Szymuś Orkiestra
Autor: Piotr BLAWICKI/East News

1 września 2019 roku przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji, zorganizowane zostało widowisko muzyczne Tak zaczynała się wojna. Podczas wydarzenia usłyszymy kompozycje, które obrazować będą wojenną rzeczywistość pełną grozy. Koncert ukaże lęk, rozpacz, heroizm oraz walkę o przetrwanie Polaków. Kto wystąpi podczas widowiska Tak zaczynała się wojna?

Tak zaczynała się wojna - to koncert, który jest organizowany w przypadającą 1 września, 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Kto wystąpi 1.09.2019? Tak zaczynała się wojna to muzyczne widowisko, podczas którego usłyszymy kompozycje, które zobrazują nam wszystkie emocje, towarzyszące Polakom podczas wojny. Co więcej, poznamy historie pojedynczych ludzi, których śmiało można nazwać bohaterami. Które gwiazdy biorą udział w koncercie?

Tak zaczynała się wojna - kto wystąpi?

1 września 2019 roku o godzinie 20:00, na scenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wystartuje niezwykłe muzyczne widowisko - Tak zaczynała się wojna. Podczas wydarzenia wystąpią: Piotr Cugowski, Krzysztof Cugowski, Margaret, Natalia Nykiel, Grzegorz Hyży, Dawid Kwiatkowski, Bovska, Janusz Radek, O.S.T.R, Ralph Kaminski, The Dumplings, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Michał Kowalonek oraz Tomasz Szymuś Orkiestra. Wydarzenie poprowadzi Antoni Pawlicki. Gościem specjalnym widowiska muzycznego będzie zespół Sabaton, słynący z tego, że w swojej twórczości posiada utwory, które poświęcone są polskiej historii. W ramach widowiska zostaną zaprezentowane również fragmenty historycznych dialogów oraz historie pojedynczych ludzi - cywilnych bohaterów. Koncert będzie się składać z kilkunastu części, które będą przedstawiać historię polskich miast, które najbardziej zostały dotknięte tragedią XX wieku.

Tak zaczynała się wojna startuje już 1 września, o godzinie 20:00. Całość transmitowana będzie w TVP 2.

Najnowsze