Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - skąd taki dobór piosenek? Mamy OŚWIADCZENIE TVP

2020-02-11 11:19
Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - skąd taki dobór piosenek? Mamy OŚWIADCZENIE TVP
Autor: "Szansa na sukces. Eurowizja 2020" – zwiastun odc. 1 // YouTube.com/ TVP VOD Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - skąd taki dobór piosenek? Mamy OŚWIADCZENIE TVP

Eurowizyjne wydanie Szansy na Sukces 2020 wywołuje ogromne emocje. Z jednej strony ekscytacja, a z drugiej zdenerwowanie i rozczarowanie. Drugi odcinek wywołał żywą dyskusję na wielu profilach i zamkniętych grupach na Facebooku. Głównie chodzi o sposób doboru eurowizyjnych hitów, z którymi mierzyli się uczestnicy. O komentarz w sprawie poprosiliśmy Telewizję Polską. Oświadczenie podrzucamy - na ESKA.pl!

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 wzbudza emocje wśród wszystkich miłośników konkursu. Fani ekscytowali się tym, że w walce o bilet do Rotterdamu wzięło udział tyle znanych osób. Wśród nich Kasia Dereń i Alicja Szemplińska, które po świetnych występach mają już zagwarantowany udział w wielkim finale preselekcji. Internauci z jednej strony odczuwają radość, a z drugiej niedosyt i rozczarowanie. Szczególnie widać to na facebookowym profilu Szansy na Sukces po emisji drugiego odcinka, podczas którego uczestnicy wykonywali największe eurowizyjne hity. Odcinek zwyciężyła Alicja Szemplińska, która zachwyciła swoim wykonaniem piosenki To nie ja z repertuaru Edyty Górniak. Wiele osób pisało, że dobór piosenek był niesprawiedliwy i poniekąd krzywdzący dla uczestników, bo nie każdy miał piosenkę, w której mógł wykazać swoje największe umiejętności. Zdaniem eurowizyjnych fanów, to główny powód, przez który walka o zwycięstwo była nierówna. Co decydowało o doborze piosenek do odcinka. Zapytaliśmy u źródła i uzyskaliśmy odpowiedź, która rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Zobacz: Ksiądz wystąpi na Eurowizji 2020? Jego covery podbijały sieć!

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - OŚWIADCZENIE TVP

Internauci są zaskoczeni, że w odcinku poświęconym największym hitom Eurowizji pojawiły się takie piosenki, jak: Dschinghis Khan, Congratulations, Save Your Kisses For Me, a zabrakło miejsca dla utworów: Euphoria, Fairytale, czy Arcade, czyli utworu ostatniego laureata konkursu, Duncana Laurence'a. To dzięki niemu zwycięzca eurowizyjnej Szansy na Sukces walczy o wylot do Holandii. Czym sugerowali się producenci przy doborze kompozycji usłyszanych w drugim odcinku? Uzyskaliśmy oświadczenie Telewizji Polskiej, dotyczące doboru piosenek zaprezentowanych w 2. odcinku:

Zasady obowiązujące w programach rozrywkowych TVP, w tym cieszącej się ogromną popularnością „Szansie na sukces”, są jasne i w pełni transparentne. Wybór utworów przydzielanych uczestnikom następuje w drodze losowania: ta zasada jest od początku ważnym elementem formatu "Szansy na sukces" i obowiązuje w trakcie odcinków eliminacyjnych do Eurowizji 2020. Piosenki w ostatnim odcinku miały przekrojowo pokazywać repertuar eurowizyjny na przestrzeni lat i spełniły to zadanie. Uczestnicy wcześniej znali wszystkie te utwory, ich formę i oryginalne tonacje. Dzięki temu mogli się przygotować do ich wykonania i temu też zawdzięczamy wysoki poziom programu, który przyciągnął rzesze fanów.

Z wyrazami szacunku,

Zespół Rzecznika TVP

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 emitowana jest na antenie telewizyjnej Dwójki w każdą niedzielę od 2 lutego. O tym, kto pojawi się w wielkim finale zadecydowała specjalna komisja, w składzie Cleo, Michał Szpak oraz Gromee. W każdym z odcinków występuje siedmioro uczestników. Ostatniego finalistę poznamy w niedzielę, 16 lutego. 

Przeczytaj też: Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - odcinek 3: UCZESTNICY. Kto wystąpi i co za śpiewa?

Eurowizja 2020 odbędzie się w Rotterdamie, w Holandii. Najpierw odbędą się dwa półfinały 12 i 14 maja, a następnie finał, który zaplanowany jest na 16 maja. Łącznie zobaczymy 41. przedstawicieli różnych państw.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze