Szansa na sukces. Eurowizja 2020 - FINAŁ. Uczestnicy, którzy walczą o wygraną preselekcji

2020-02-16 16:14
Artur Orzech
Autor: Artur Zawadzki/REPORTER/EastNews

Początek roku to czas, gdy w wielu europejskich krajach rozpoczynają się eliminacje do Eurowizji. Polska nie jest tu wyjątkiem! Już niebawem dowiemy się, kto będzie polskim reprezentantem podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. W tym roku spotkają się oni w Rotterdamie, czego zasługą jest zeszłoroczna wygrana Holandii.

Szansa na sukces. Eurowizja 2020 - FINAŁ. To oni walczą o zwycięstwo w polskich preselekcjach! Telewizja Polska postanowiła w tym roku wyłonić polskiego reprezentanta w taki sam sposób, w jaki wybrana została Viki Gabor - poprzez udział w programie Szansa na sukces. W trzech odcinkach biorą udział kandydaci, spośród których jury wybierze troje finalistów. W finale natomiast zwycięzcę wybiorą wspólnie jurorzy oraz widzowie. O tym, kto przejdzie do finału, decydują artyści, którzy mają za sobą eurowizyjne doświadczenie - Cleo, Michał Szpak i Gromee. W każdym odcinku jedno z nich przewodniczy komisji, a w przypadku gdy nie będą mogli podjąć jednogłośnej decyzji, to przewodniczący ma ostatnie zdanie. W przypadku Viki Gabor wyłonienie reprezentanta poprzez Szansę na sukces okazało się strzałem w dziesiątkę. Czy tak będzie również w tym roku? Finał Eurowizji zaplanowany został na 16 maja.

Szansa na sukces. Eurowizja 2020 - FINAŁ

W każdym odcinku uczestnicy śpiewają inne piosenki związane z Konkursem Piosenki Eurowizji. W pierwszym tematem przewodnim były piosenki zespołu ABBA, który w 1974 wygrał konkurs z piosenką Waterloo. Przewodniczącym był Michał Szpak i to on poinformował, że decyzją jury wygrała Kasia Dereń. Kasia ma już ogromne doświadczenie wokalne - brała udział w drugiej edycji The Voice of Poland, śpiewała w chórkach m.in. u Edyty Górniak czy Natalii Kukulskiej, a nawet - była już na Eurowizji! Kasia towarzyszyła Lukasowi Meijerowi i Gromee'emu podczas konkursu w Lizbonie w 2018 roku. Czy to ona będzie reprezentować Polskę w 2020? Dowiemy się już 23 lutego!

W drugim odcinku uczestnicy zaśpiewali największe hity Eurowizji. Nie zabrakło hitu Heroes od Mansa Zelmerlowa, Amar Pelos Dois, Salvadora Sobrala czy chociażby To nie ja, Edyty Górniak. Ten ostatni utwór wykonała Alicja Szemplińska, która awansowała do wielkiego finału jury. Przewodniczący jury, Gromee, argumentował decyzję tym, że zadecydowała energia, talent i skala głosu.

W trzecim, ostatnim odcinku, uczestnicy zmierzyli się z największymi hitami z repertuaru The Beatles. Nie zabrakło utworów She Loves You czy Help. Serce trenerów skradł jednak Albert Cerny - reprezentant Czech na Eurowizji 2019. 31-latek brawurowo wykonał kawałek Please Please Me.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze