Sylwester 2020 odwołany? Jasna deklaracja premiera

2020-11-06 14:16
Sylwester 2020 odwołany? Jasna deklaracja premiera
Autor: Pawel Murzyn/East News / https://www.facebook.com/MorawieckiPL (screen z wideo) Sylwester 2020 odwołany? Jasna deklaracja premiera

Zakup olśniewającej sukienki, elegancki garnitur, a nawet zapłata za huczną imprezę w pensjonacie. Wiele osób już teraz przygotowuje się na królewskie zakończenie roku 2020. Niektórzy internauci zaczęli się zastanawiać i zadawać pytanie: czy ma to w ogóle sens? Do kwestii sylwestrowych imprez odniósł się premier RP, Mateusz Morawiecki. Najnowszy komentarz prezesa rady ministrów poznacie na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Sylwester 2020 2021 odwołany? [KOMENTARZ PREMIERA]
  2. Sylwester 2020/2021 - gdzie imprezy?

Sylwester 2020 odwołany? Wiele osób już zapłaciło zaliczkę, a także przygotowało olśniewające stroje, które pozwolą na jeszcze bardziej uroczyste pożegnanie roku. Trzeba się jednak przygotować na to, że wszystkich czeka Sylwester 2020 bez koncertów, imprez i gwiazd. Czy tak rzeczywiście będzie? Co na ten temat powiedział Prezes Rady Ministrów? Mateusz Morawiecki na swoim profilu w mediach społecznościowych zorganizował sesję pytań i odpowiedzi na żywo. Premier, wspólnie z obecnym, podczas transmisji, ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, odniósł się do kwestii noszenia maseczek, pakietów pomocowych dla przedsiębiorców, potrzebie wsparcia seniorów, nauce zdalnej uczniów, ale zaapelował również w temacie planowania imprez sylwestrowych. 

Sylwester 2020 2021 odwołany? [KOMENTARZ PREMIERA]

Sylwester 2020/2021 miał być szczególny. Z pewnością wiele osób będzie chciało hucznie pożegnać pierwszy rok nowej dekady. Niektórzy będą mocno świętować, zapomnieć o tym 2020 roku, ze względu na trudną sytuację epidemiczną, jaka wybuchła w Europie w lutym. Jedna z internautek, w związku ze zbliżającym się wielkimi krokami sylwestrem, zapytała premiera, Mateusza Morawieckiego:

- Czy Sylwestra odwołacie za pięć dwunasta, czy dacie trochę czasu?

Premier RP, zanim odpowiedział dokładnie na to pytanie, odniósł się do kwestii zamkniętych cmentarzy. Te po ogłoszeniu tej decyzji były oficjalnie zamknięte przez 9 godzin. 

Szanowna Pani, tutaj pewnie w podtekście miała pani kwestię cmentarzy. Otóż rzeczywiście ta decyzja zapadła późno, ale gdyby też dwa, trzy, czy cztery dni wcześniej zostałaby ogłoszona, to nie trzeba być ekspertem, by się domyślić, że ogromna większość ludzi ruszy na cmentarze dokładnie w tych dniach poprzedzających dzień od którego cmentarze miałyby być zamknięte. W związku z tym ze względu na bardzo dużą liczbę niewiadomych i podejmowanie decyzji w oparciu o niepewne informacje, ta decyzja zapadła właśnie wtedy.

- powiedział Mateusz Morawiecki. Co w takim razie z Sylwestrem? Czy również można się spodziewać, że nastąpi całkowity zakaz imprez 31 grudnia? Apel, który wybrzmiał z ust premiera, brzmi jednoznacznie, że lepiej nie planować hucznych zabaw: 

Sonda
Sylwester 2020/2021 - gdzie spędzisz?

W tym roku na pewno lepiej nie szykować się na hucznego sylwestra z wieloma znajomymi i przyjaciółmi, dlatego że ryzyko tego, że pandemia będzie cały czas trwała, będzie się rozwijała, będzie nam zagrażała jest za duże. Apeluję, żeby też w grudniu, jeśli chodzi też o targi bożonarodzeniowe, które są popularne w miastach i miejscowościach, też je odłożyć, też o nich nie myśleć. Nie robić zakupów pod kątem tych targów i targowisk, bo jest to rosnące ryzyko zakażenia. Sylwestra lepiej już dzisiaj nie planować w sposób huczny, taki jak co roku miało to miejsce.

- oznajmił Mateusz Morawiecki, podczas spotkania Q&A, po godzinie 20:00, 4 listopada.

Sylwester 2020/2021 - gdzie imprezy?

Sylwester 2020 nie odbędzie się zgodnie z planem i to już pewne. Nawet, jeśli do tego czasu pandemia ustanie, to mało który włodarz miasta zdecydował się podpisać umowę z jakimkolwiek artystą. Takie umowy podpisywane są na 3, 4 miesiące wcześniej a ewentualne zerwanie umowy mogłoby grozić dodatkowymi kosztami. Tym bardziej, że sami eksperci nie są w stanie z wyprzedzeniem określić dokładnej liczby zachorowań, jaka nastąpi za tydzień, czy dwa. Z miejskiego sylwestra Warszawa zrezygnowała w październiku. W Rzeszowie zrezygnowano pod koniec października, a w Krakowie na początku listopada. Obecnie trwają rozmowy władz Wrocławia.

Wypowiedź Mateusza Morawieckiego o Sylwestrze 2020/2021 od 4:17 min.:

Jesper Jenset usiadł na krześle i zagrał wielkie hity! Ten występ w Domowym Graniu rozbił bank!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze