Sylwester 2018 WARSZAWA - co zamiast fajerwerków?

i

Autor: Foto Olimpik/REPORTER Sylwester w Warszawie

Sylwester 2018 WARSZAWA - co zamiast fajerwerków?

2018-12-29 10:55

W tym roku mieszkańcy stolicy nie zobaczą pokazu sztucznych ogni w Sylwestra. Na ESKA.pl dowiecie się, co będzie zamiast fajerwerków w Warszawie.

Sylwester 2018 - Warszawa bez fajerwerków! To już oficjalna decyzja władz miasta. Fajerwerki od lat były kulminacją sylwestrowej zabawy w stolicy, ale w tym roku postanowiono przychylić się do apeli właścicieli psów. Czworonogi źle znoszą odgłosy wystrzałów, przez co Sylwester jest dla nich bardzo stresujący. Brak fajerwerków nie oznacza jednak, że Warszawiacy nie będą podziwiać specjalnych pokazów. Czego można się spodziewać zamiast sztucznych ogni?

Co zamiast fajerwerków na Sylwestra w Warszawie?

Warszawski ratusz zdecydował, że impreza sylwestrowa 2018 odbędzie się bez fajerwerków. Wszystko to dla dobra czworonogów, które boją się wystrzałów sztucznych ogni. Informację potwierdził na swoim Facebooku prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski.

Co będą oglądać mieszkańcy Warszawy w Sylwestra 2018? Wszystko wskazuje na to, że zamiast fajerwerków zostanie zorganizowany pokaz laserów. To rozwiązanie może być bardzo dobrym pomysłem. Barwne lasery rozświetlają niebo podobnie jak fajerwerki i są nie mniej widowiskowe. Dodatkowym plusem jest to, że nie towarzyszą im żadne hałasy, które mogłyby stresować zwierzęta.

To koniec świąt z choinką. Symbol Świąt Bożego Narodzenia zniknie z polskich domów?

Warszawa nie jest jedynym miastem, które rezygnuje z fajerwerków w Sylwestra. Pokaz laserów zostanie zorganizowany także w Olsztynie, a w 2018 sztuczne ognie po raz ostatni zobaczą mieszkańcy Torunia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE