Światowe festiwale odwołane! Co z Orange Warsaw i Open'er Festival 2020?

2020-03-10 10:47 MK
Fani
Autor: PAWEL SKRABA/REPORTER

Temat koronawirusa rozgrzewa niemalże wszystkich na całym świecie. Codziennie, media informują o kolejnych przypadkach zarażenia wirusem. Również w Polsce odnotowano pierwsze takie przypadki. W związku z epidemią, na świecie odwoływanych jest coraz więcej imprez masowych, takich jak koncerty czy też festiwale. Czy festiwalowicze, którzy mieli w planach wybrać się na którąś z imprez odbywających się w naszym kraju muszą przygotować się na zmianę planów? Szczegóły na ESKA.pl.

[AKTUALIZACJA 10.03.2020] Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wszystkie imprezy masowe zostają odwołane w związku z panującą epidemią koronawirusa. Nie wiadomo jeszcze do kiedy będzie obowiązywał zakaz organizacji wydarzeń masowych i czy polskie festiwale zostaną odwołane. Będziemy informować was na bieżąco.

Ostatnie tygodnie zdominował temat koronawirusa. Media na całym świecie informują o nowych przypadkach w różnych częściach świata, a produkty takie jak maseczki czy żele dezynfekujące znikają z półek sklepowych w mgnieniu oka! W środę, 5 marca 2020, oficjalnie podano do informacji publicznej, że koronawirus dotarł także do Polski. W Zielonej Górze wykryto bowiem pierwszy przypadek zakażenia. Mężczyzna zaraził się wirusem na imprezie karnawałowej odbywającej się w Niemczech.

W związku ze stale rosnącą liczbą zarażeń, na całym świecie podejmowane są decyzje w sprawie organizacji imprez masowych. Koronawirusem można się bowiem zarazić drogą kropelkową. We Włoszech powstał dekret o zakazie odbywania się imprez masowych, który potrwa aż do 3 kwietnia. We Francji nie mogą odbywać się natomiast koncerty, w których liczba uczestników przewyższa pięć tysięcy. Oficjalnie wiadomo też, że festiwal Ultra Music, który od dwunastu lat odbywa się w Miami, również został odwołany! Jak ta sytuacja wygląda w Polsce?

Festiwale w Polsce a koronawirus

Z powodu koronawirusa, coraz więcej imprez w Polsce również jest odwoływanych. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy epidemia wpłynie na odbycie się letnich festiwali, takich jak Open'er, Kraków Life czy Orange Warsaw Festival. Organizatorzy nie wypowiedzieli się jeszcze na ten temat. O wszelkich zmianach będziemy na pewno informować na ESKA.pl.Liczymy jednak na to, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem!

Najnowsze