Sunrise Festival 2021 - czy sie odbędzie? Fani zaniepokojeni

2021-03-11 13:52 Adam Bysiek
Sunrise Festival 2018 - energia, szaleństwo i łzy szczęścia! Fani zachwyceni! [RELACJA]
Autor: fot. Rafał Wróblewski

Fani największego w Polsce festiwalu muzyki elektronicznej są bardzo zaniepokojeni! Nadal nie wiadomo czy Sunrise Festival 2021 się odbędzie. Niestety kolejne informacje docierające do nas ze strony rządu nie napawają nas optymizmem. W Niemczech właśnie odwołano wszystkie zaplanowane na lato 2021 roku festiwale i imprezy plenerowe. Jaki los polskich miłośników elektronicznych brzmień? Zebraliśmy da Was istotne dane i informacje o Sunrise Festival 2021.

Sunrise Festival 2021 podobnie jak przed dwoma laty miał odbyć się w nowej lokalizacji, czyli na terenie lotniska Podczele w nadmorskim Kołobrzegu. Jest to druga lokalizacja wydarzenia, ponieważ Urząd Miasta Kołobrzeg w wyniku społecznych nacisków w 2018 roku zmusił organizatorów do jej zmiany. Pierwotnie od pierwszej edycji był to amfiteatr w Kołobrzegu, czyli z legendarna, historyczna, niezapomniana i wyjątkowa lokalizacja - tak do dziś mówią o tym miejscu stali bywalcy największego w Polsce festiwalu muzyki elektronicznej. Dziś dj Kris ma zupełnie inny problem, ponieważ od 10 miesięcy boryka się z kłodami rzucanymi mu pod nogi przez radnych z kołobrzeskiego magistratu. Doszło nawet do cofnięcia pozwolenia na dzierżawę terenu lotniska w Podczelu, ale finalnie w wyniku społecznych nacisków na radnych miasta to zdecydowało się przedłużyć umowę z Sunrise Festival 2021 na kolejne lata.

Niestety dosłownie kilka dni temu byliśmy świadkami jak Niemiecki rząd ogłosił oficjalną decyzję, która zmusiła organizatorów dosłownie wszystkich muzycznych festiwali i imprez do odwołania swoich wydarzeń, które miały się odbyć w ciągu wakacji 2021.

Czy Sunrise Festival 2021 się odbędzie?

Sunrise Festival 2021 to jedna z najbardziej wyczekiwanych, przez fanów muzyki elektronicznej i  EDM, imprez organizowanych od lat w Polsce w Kołobrzegu. Organizatorzy już rok temu byli zmuszeni odwołać wydarzenie z powodu wprowadzonych wówczas w lipcu 2020 roku obostrzeń w związku z rozwijającą się pandemią koronawirusa. W tamtym czasie główny organizator Sunrise Festival 2021 dj Kris apelował do osób, które zakupiły bilet za ubiegłoroczną edycję, która się nie odbyła, o zachowanie swoich biletów i cierpliwe poczekanie na rozwój sytuacji w 2021 roku.

Powstał Kodeks Odpowiedzialnego Festiwalu

Sunrise Festival 2021 - informacje, dane, doniesienia

Sunrise Festival 2021 zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami ma rozpocząć się 23 lipca 2021 i potrwa do niedzieli 25 lipca 2021 roku. Nadal niestety nie wiadomo jakie będą kolejne decyzje rządzących w sprawie przedłużenia obowiązujących już lub ustanowienia kolejnych, nowych restrykcji, które mogą skutecznie zablokować możliwość organizacji Sunrise Festival w 2021 roku. Na oficjalnej stronie wydarzenia możemy już dokonać zakupu na zbliżającą się wielkimi krokami edycję w lipcu 2021 roku.

Sunrise Festival 2021 - bonusy dla posiadaczy biletów sprzed roku

Na oficjalnej stronie Sunrise Festival 2021 pojawił się komunikat dotyczący bonusów i wygód przeznaczonych dla tych, którzy przed rokiem - już po odwołaniu imprezy - zdecydowali się nie wnosić o zwrot kosztów, a zachować swoje bilety i przenieść je na 2021 rok. Tym oto sposobem ci z Was, którzy wykupili miejsce na polu namiotowym Basic i zachowali bilety, mogą liczyć na zwrot pieniędzy za miejsca noclegowe oraz na prezent niespodziankę, który otrzymają przy wejściu. Na podobne udogodnienia mogą liczyć osoby, które zdecydowały się przed rokiem na miejsce na polu namiotowym Standard i zachowali bilety, otrzymają od organizatorów Sunrise Festival 2021 śniadania podczas całego pobytu, oraz prezent niespodziankę, który otrzymają po zameldowaniu się na polu. Nie zapomniano również o tych, którzy zakupili bilety na trzy dni festiwalu, ale bez opcji z polem namiotowym. Osoby te otrzymają darmowy wstęp na pole namiotowe. Będą mogły korzystać z uroków miasteczka SunCity w opcji Basic, czyli z własnym namiotem. Będzie to możliwe od czwartku 22 lipca do wtorku 27 lipca 2021 roku. Listę zamykają festiwalowicze, którzy są już od roku w posiadaniu biletu na jeden dzień imprezy zakupionego w 2020 roku - ci dostaną darmową opcję upgrade’u do karnetu 3-dniowego oraz także z tym związane darmowe miejsce na polu namiotowym.

Najnowsze