Strajk włoski nauczycieli 2019 - kiedy w całej Polsce? Jak będzie wyglądać?

2019-10-15 9:20 A.D.
Strajk
Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER/ East News

Strajk nauczycieli w 2019 znacznie utrudnił funkcjonowanie szkołom. Mimo to, strajkujący nie są usatysfakcjonowani i planują powrót demonstracji. Sławomir Broniarz prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego wypowiedział się na temat strajku nauczycieli w roku szkolnym 2019/20. Czy nauczyciele znów wyjdą na ulice?

Strajk nauczycieli w 2019 roku miał dla uczniów i rodziców wiele konsekwencji. Nauczyciele walczą o wyższe płace i docenienie ich dodatkowego wkładu w przygotowywane zajęcia, ocenianie uczniów czy też prowadzenie kół zainteresowań. 2 października, po przeanalizowaniu ankiet od uczących w całej Polsce, ZNP oznajmił, że będzie kontynuował strajk. Tym razem przybierze on nieco inną postać. Kiedy się rozpocznie? Jak będzie przebiegał?

Zobacz też: Wybory parlamentarne 2019 - TERMIN wyborów do Sejmu i Senatu

Strajk nauczycieli październik 2019 - kiedy się zaczyna? 

Nauczyciele do strajku powrócą już we wtorek 15 października. Termin nie jest przypadkowy. Wybrany został już po zakończeniu wyborów parlamentarnych. 

Strajk nauczycieli październik 2019 - na czym będzie polegał? 

Strajk tym razem przybierze zupełnie inną formę.  Nauczyciele nie wyjdą na ulice, a będą pracowali tylko przez 40 godzin i wykonywali zadania opisane w przepisach prawa oświatowego. Wydawać się to może niegroźne, a nawet sensowne, jednak w ten sposób chcą pokazać, jak wiele pracy wkładają w zajęcia dodatkowe. Skutkować będzie to między innymi niesprawdzaniem klasówek, czy brakiem indywidualnych spotkać z uczniami. Ucierpią również koła zainteresowań. 

Najnowsze