"Silne regiony, silna Europa" - dialog obywatelski w Poznaniu

2018-10-29 11:09
WRPO Leszno
Autor: Urząd Marszałkowski WRPO Leszno

8 października w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbył się dialog obywatelski "Silne regiony, silna Europa", w którym uczestniczyli przedstawiciele młodzieży, seniorów, świata nauki oraz biznesu.

Zebrani mieli możliwość podzielenia się swoimi opiniami o przyszłości Europy z Przedstawicielami Komisji Europejskiej. To świetna okazja do dyskusji dla wszystkich środowisk - mówił marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak: - Najważniejsze jest to, że ludzie czują się uprawnieni do tego żeby dyskutować, przybywają na takie debaty, chcą prezentować swoje poglądy i to w takim spektrum od młodzieży do seniorów.

Wśród młodzieży, która wzięła udział w debacie znaleźli się też przedstawiciele regionu leszczyńskiego: - Chcemy się dowiedzieć jak były spożytkowane środki unijne i zobaczyć jaka będzie przyszła perspektywa unijna gdzie będą jakie środki przeznaczone - mówił Maksymilian Jarosz wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Leszna. Dialog obywatelski zainteresował też środowiska senioralne. - Robimy projekty, nie zawsze się udaje, tych pieniędzy nie ma aż tak dużo i dlatego chcemy się wesprzeć unijnymi środkami - podsumowała Małgorzata Wojciechowska, która reprezentowała Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wolsztynie.

WRPO Leszno
Autor: Urząd Marszałkowski WRPO Leszno

Dialog obywatelski "Silne regiony, silna Europa" był największym do tej pory tego typu spotkaniem i okazją dla mieszkańców Wielkopolski do wspólnej debaty o przyszłości Unii Europejskiej. Jeżeli jesteście zainteresowani unijnym dofinansowaniem zajrzyjcie na wrpo.wielkopolskie.pl. Pod koniec października ruszy nabór: infrastruktura na rzecz rozwoju gospodarczego. A przedsiębiorców, naukowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych
z Wielkopolski, 16 października zapraszamy na spotkanie grup roboczych Inteligentnych Specjalizacji. Szczegóły spotkania oraz rejestracja na stronie iw.org.pl.

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze