WRPO Leszno

i

Autor: Urząd Marszałkowski WRPO Leszno

"Silne regiony, silna Europa" - dialog obywatelski w Poznaniu

2018-10-29 11:09

8 października w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbył się dialog obywatelski "Silne regiony, silna Europa", w którym uczestniczyli przedstawiciele młodzieży, seniorów, świata nauki oraz biznesu.

Zebrani mieli możliwość podzielenia się swoimi opiniami o przyszłości Europy z Przedstawicielami Komisji Europejskiej. To świetna okazja do dyskusji dla wszystkich środowisk - mówił marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak: - Najważniejsze jest to, że ludzie czują się uprawnieni do tego żeby dyskutować, przybywają na takie debaty, chcą prezentować swoje poglądy i to w takim spektrum od młodzieży do seniorów.

Wśród młodzieży, która wzięła udział w debacie znaleźli się też przedstawiciele regionu leszczyńskiego: - Chcemy się dowiedzieć jak były spożytkowane środki unijne i zobaczyć jaka będzie przyszła perspektywa unijna gdzie będą jakie środki przeznaczone - mówił Maksymilian Jarosz wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Leszna. Dialog obywatelski zainteresował też środowiska senioralne. - Robimy projekty, nie zawsze się udaje, tych pieniędzy nie ma aż tak dużo i dlatego chcemy się wesprzeć unijnymi środkami - podsumowała Małgorzata Wojciechowska, która reprezentowała Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wolsztynie.

WRPO Leszno

i

Autor: Urząd Marszałkowski WRPO Leszno

Dialog obywatelski "Silne regiony, silna Europa" był największym do tej pory tego typu spotkaniem i okazją dla mieszkańców Wielkopolski do wspólnej debaty o przyszłości Unii Europejskiej. Jeżeli jesteście zainteresowani unijnym dofinansowaniem zajrzyjcie na wrpo.wielkopolskie.pl. Pod koniec października ruszy nabór: infrastruktura na rzecz rozwoju gospodarczego. A przedsiębiorców, naukowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych
z Wielkopolski, 16 października zapraszamy na spotkanie grup roboczych Inteligentnych Specjalizacji. Szczegóły spotkania oraz rejestracja na stronie iw.org.pl.

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.