Równanie matematyczne

i

Autor: jcomp/Freepik Wielu ma problem z rozwiązaniem tego równania. Sprawdź, czy podasz poprawny wynik

Ciekawostki

Rozwiążesz poprawnie to równanie 6:2 (2+1)=? Wielu ma z tym problem

2024-05-13 11:59

To równanie, choć zdaje się być banalnie proste, przysparza wielu problemów niejednemu dorosłemu. Jesteś w stanie podać prawidłowe rozwiązanie? Jeśli uważałeś w szkole na lekcjach matematyki, to rozwiązanie nie powinno sprawić Ci najmniejszych problemów. Znasz już odpowiedź? Jeśli nie, spieszymy z pomocą!

Matematyka nie należy do ulubionych przedmiotów szkolnych. Chyba wielu z nas przesiadując w szkolnych ławkach, głowiło się nad różnego rodzaju zadaniami matematycznymi. Wówczas sprawiały nam one wiele problemów. Okazuje się, że w dorosłym życiu wcale nie jest lepiej. Jeśli uważnie słuchałeś swojej nauczycielki od matematyki, to z pewnością poradzisz sobie z tym dziecinnie prostym zadaniem.

Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza

To zadanie jest proste, jednak musisz ruszyć głową

Wielu z nas do dziś pamięta różne wzory, które musieliśmy wkuwać na pamięć. Niejednokrotnie zastanawialiśmy się, czy w dorosłym życiu będą nam one w ogóle przydatne? Oczywiście, wielu z nich nigdy nie użyliśmy, jednak matematyka jest dziedziną niezmiernie przydatną w naszym życiu. Dziś sprawdzimy, ile zapamiętaliście z lekcji matematyki.

Równanie matematyczne

i

Autor: JK Wielu ma problem z rozwiązaniem tego równania. Sprawdź, czy podasz poprawny wynik

Znasz poprawną odpowiedź?

Z tym równaniem z pewnością poradzą sobie dzieci w szkole podstawowej. Podstawą do podania poprawnego wyniku jest wiedza z zakresu kolejności wykonywania działań matematycznych. W tym przypadku powinniśmy zacząć od wykonania działania, które znajduje się w nawiasie. Zatem po dodaniu 2+1 otrzymamy sumę równą 3. Nasze równanie wygląda teraz następująco: 6:2×3 = ? Kolejno powinniśmy wykonać działania, zaczynając od lewej strony. Czyli 6:2=3. Teraz wystarczy pomnożyć wynik dzielenia z wynikiem dodawania i mamy gotową odpowiedź na nasze równanie. 3×3=9. I właśnie 9 jest poprawnym wynikiem.

Udało wam się podać poprawną odpowiedź? Jeśli nie, to Dzień Matematyki jest znakomitą okazją do powtórzenia wiedzy z tego zakresu.

Quiz. 50 pytań ze szkoły podstawowej. Jak dobrze pamiętasz matematykę? Kto był pierwszym królem Polski?

Pytanie 1 z 50
Jakie pierwiastki odkryła Maria Curie-Skłodowska?
Listen on Spreaker.