Szkoła

i

Autor: Dawid Tatarkiewicz/East News

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021 - zdalne lekcje to już WSPOMNIENIE? Minister edukacji o wielkich planach

2021-08-31 9:06

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 budzi wielkie emocje. Już 1 września uczniowie wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych powrócą do placówek, by uczestniczyć w zajęciach odbywających się w trybie stacjonarnym. Minister edukacji przewiduje, że w tym roku szkolnym nie będzie konieczności powrotu do nauki zdalnej. Co powiedział?

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 - zdalne lekcje to już przeszłość? Tak wynika ze słów, jakie wypowiedział sam szef Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Oficjalnie wiadomo już, że rozpoczynający się 1 września rok szkolny będzie prowadzony w trybie stacjonarnym. Informacja ta wcale nie ucieszyła jednak wszystkich uczniów, którzy obawiają się powtórki z zeszłego roku, kiedy to pierwsze tygodnie nauki rzeczywiście prowadzone były w tradycyjnej formie, ale już w październiku nastąpiło ich zawieszenie. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych powrócili do placówek dopiero w maju, na kilka tygodni przed zakończeniem roku szkolnego. Ministerstwo Edukacji i Nauki tłumaczyło wówczas decyzję o powrocie uczniów koniecznością odbudowania wspólnoty szkolnej oraz nadrobienia zaległości wynikających z nauki zdalnej. 2 sierpnia na stronie resortu pojawiły się wytyczne, które mają pomóc w bezpiecznym powrocie do placówek i zapobiec powtórzeniu sytuacji z zeszłego roku. Minister edukacji przewiduje, że nauka stacjonarna może trwać przez cały rok szkolny. 

Sonda
Powrót do szkół 2021. Powinien obowiązywać podział klas na zaszczepione i niezaszczepione?

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021 bez nauki zdalnej

Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego minister edukacji udzielił serii wywiadów, w których odniósł się do obaw uczniów. Szef MEiN był gościem Polsat News, gdzie wyznał, że nie boi się powrotu uczniów do szkół, a wręcz przewiduje, że w tym roku szkolnym nie będzie konieczności podejmowania decyzji o zawieszeniu zajęć stacjonarnych.

Przewiduję, że [uczniowie wrócą] na cały rok. To są przewidywania, a nie zapewnienie, według wszystkich modeli, które są rozpatrywane i analizowane w Ministerstwie Zdrowia. Nie widzimy zagrożeń dla nauki stacjonarnej ani w krótszym, ani w dłuższym horyzoncie czasowym - wyznał.

Rok szkolny 2021/22 ma rozpocząć się jak zwykle 1 września. Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprezentowało oficjalny kalendarz roku szkolnego.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?