Uczniowie w szkole

i

Autor: MARCIN SMULCZYNSKI / SE/ EAST NEWS

Rok szkolny 2021/22 - ile wolnego? Pół roku to nie żart!

2021-08-30 10:09

Rok szkolny 2021/22 za pasem. Nic dziwnego, że coraz więcej uczniów poszukuje informacji na temat dni wolnych od szkoły. Oficjalny kalendarz roku szkolnego został już opublikowany. Wiadomo już, ile dni dzieci spędzą w szkołach, a ile w domach. Liczba może zaskakiwać! Wyjaśniamy, dlaczego mowa aż o prawie pół roku wolnego od zajęć.

Rok szkolny 2021/22 - ile wolnego przewidziano w rozpoczynającym się 1 września roku szkolnym? Oficjalny kalendarz pojawił się już na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Nie uwzględniono w nim jednak wszystkich dni wolnych, a jedynie te, które związane są stricte z organizacją roku szkolnego. Oznacza to, że uczniowie mogą dowiedzieć się z zamieszczonego na stronie harmonogramu, na kiedy zaplanowano między innymi zimową przerwę świąteczną, ferie zimowe, wakacje czy też poszczególne egzaminy. Warto pamiętać jednak o tym, że w kalendarzu mamy również dni, które są ustawowo wolne od pracy, a tym samym zajęć odbywających się w szkołach. Gdy weźmiemy pod uwagę zarówno opublikowane przez MEiN terminy, jak i wszystkie weekendy oraz wspomniane dni wolne, wyjdzie na to, że uczniowie mogą liczyć na prawie pół roku wolnego! Czy to znacznie więcej niż w ubiegłym roku? Wyjaśniamy!

Sonda
Czy 178 dni to za dużo wolnego?

Rok szkolny 2021/22 - ile wolnego?

Gdy po raz pierwszy opublikowaliśmy informację o tym, że uczniowie mogą liczyć na aż 178 dni wolnych od szkoły, w komentarzach na Facebooku zawrzało. Wielu internautów nie mogło wręcz uwierzyć w to, że uczniowie będą mieli prawie pół roku wolnego! Warto jednak po raz kolejny zaznaczyć, że rok szkolny trwa 365 dni: od 1 września 2021 do 31 sierpnia 2022 roku, nie mniej. Po zsumowaniu wszystkich weekendów, wakacji, przerw świątecznych, ferii zimowych oraz dni ustawowo wolnych od pracy, otrzymamy wynik 178. Nie jest to nic nowego, ani też zaskakującego. W zeszłym roku szkolnym uczniowie mogli liczyć na 177 dni wolnych od szkoły.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?