Przerwa świąteczna do 31 grudnia. Kiedy dokładnie wracamy do szkoły?

2022-12-28 15:49
Szkoła
Autor: Marcel van Hoorn/HOLLANDSE HOOGTE/East News Powrót do szkół po przerwie świątecznej

Przerwa świąteczna od zajęć dydaktycznych trwa. Jak można dowiedzieć się z harmonogramu opublikowanego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki, została ona zaplanowana w dniach od 23 do 31 grudnia. Kiedy zatem uczniów czeka powrót do szkół?

Do kiedy trwa przerwa świąteczna od szkoły? To pytanie zadaje sobie wielu uczniów. Zaplanowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przerwa od zajęć dydaktycznych ma związek z wypadającymi w grudniu świętami Bożego Narodzenia i Sylwestrem. Jako że 25 i 26 grudnia to dni ustawowo wolne od pracy, uczniowie z całej Polski mogą liczyć na ponad tydzień laby. Ich przerwa zaczyna się bowiem najczęściej na dzień, a czasami na dwa dni przed Wigilią i trwa aż do końca roku. W harmonogramie roku szkolnego 2022/23, który pojawił się w wakacje na stronie MEiN, można przeczytać, że zimowa przerwa od zajęć kończy się 31 grudnia. Nie oznacza to jednak, że dzieci i młodzież powracają do placówek 1 stycznia. Tym bardziej, że pierwszy dzień 2023 roku wypada w niedzielę.

Rok szkolny 2022/23 - do kiedy trwa I semestr? Kiedy ferie zimowe?

Czy VIKI GABOR zna stare hity DODY, AVRIL i BRITNEY?

Powrót do szkoły 2023

1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to, że tego dnia nie odbywają się też lekcje w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie kończą zatem przerwę świąteczną w poniedziałek 2 stycznia. Tego dnia wszyscy ponownie zawitają do szkół, by kontynuować naukę. Warto zwrócić uwagę, że to bardzo gorący okres, bowiem zbliża się koniec pierwszego semestru i trzeba pomyśleć o poprawieniu ocen.

Sonda
Czy lubisz chodzić do szkoły?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze