Rok szkolny 2022/23 - do kiedy trwa I semestr? Kiedy ferie zimowe?

2022-08-19 16:53
Pusta sala lekcyjna
Autor: Lukasz Gdak/East News

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Już za niespełna dwa tygodnie uczniowie ponownie przekroczą mury szkoły, by poświęcić się nauce. Wielu z nich już teraz poszukuje informacji na temat długości trwania pierwszego semestru. Na kiedy zaplanowano ferie zimowe 2023? Sprawdziliśmy to dla was.

Rok szkolny 2022/23 budzi wiele emocji. Uczniowie, którzy jeszcze cieszą się ostatnimi tygodniami wakacji, już 1 września ponownie przekroczą bramy placówek, do których uczęszczają, by kontynuować naukę. Szczególnie mocno przejęci rozpoczęciem roku szkolnego 2022/23 są uczniowie rozpoczynający naukę w nowych szkołach. Mowa tu o osobach, które w czerwcu tego roku przystąpiły do egzaminów ósmoklasisty i rekrutowały się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych. Nowy rok szkolny będzie nieco krótszy od poprzednika. Jego zakończenie zaplanowano bowiem na 23 czerwca. W sumie uczniowie mogą liczyć na aż 179 dni wolnego, biorąc pod uwagę wakacje, weekendy, przerwy świąteczne czy ferie zimowe. Wielu z nich już teraz zastanawia się, kiedy czeka ich pierwsza dłuższa przerwa od zajęć dydaktycznych. Do kiedy trwa I semestr?

Julia Żugaj wspomina hejt na TEAM X. Chcieli zrezygnować!

Rok szkolny 2022/23 - przerwa świąteczna

Pierwszym dłuższym wypoczynkiem będzie tradycyjnie wypadająca na przełomie grudnia i stycznia przerwa świąteczna. W tym roku zimowa przerwa świąteczna została zaplanowana w dniach 23-31 grudnia 2022 roku.

Ferie zimowe 2023 - województwa

16 - 29 stycznia 2023 r.

  • lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

23 stycznia – 5 lutego 2023 r.

  • podlaskie, warmińsko-mazurskie

30 stycznia – 12 lutego 2023 r.

  • kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

13 – 26 lutego 2023 r.

  • dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

Do kiedy trwa I semestr? Na ogół o końcu pierwszego semestru mówimy przed rozpoczęciem ferii zimowych. W związku z tym wystawienia ocen uczniowie powinni spodziewać się około 13 stycznia.

Sonda
Lubisz swoją szkołę?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze