Powstanie obwodnica Gostynia. Szczegóły inwestycji

2018-12-21 11:57
WRPO Leszno
Autor: Miasto Gostyń WRPO Leszno

Mieszkańcy Gostynia od lat czekają na obwodnicę. Miasto przecinają dwie ważne drogi: krajowa 12stka i wojewódzka 434.

Codziennie przez centrum Gostynia przejeżdżają setki TIRów i innych samochodów Miasto się korkuje i tonie w spalinach. Na szczęście to się zmieni. Zapadła decyzja o budowie obwodnicy. Z ponad 100 milionów złotych powstanie 8 i pół kilometra, bezpiecznej drogi o szerokości 7 metrów. Inwestycja będzie realizowana przy wsparciu środków z WRPO 2014 +. Unia Europejska przekaże na ten cel ponad 85 milionów złotych.

- W przyszłym roku powinniśmy widzieć pierwsze, konkretne obrazy tego, że ta obwodnica powstaje a za trzy lata mieszkańcy powiatu gostyńskiego z pewnością odetchną z ulgą zwłaszcza pod względem wyprowadzenia ruchu tranzytowego z centrum miasta. Podniesie się komfort życia mieszkańców, podniesie się poczucie bezpieczeństwa. Całej inwestycji będzie towarzyszyła sieć ścieżek pieszo-rowerowych. Obwodnica będzie przebiegała w pobliżu dwóch stref gospodarczych. Dzięki temu dostęp do tych stref gospodarczych na pewno się poprawi - mówi Robert Marcinkowski starosta Gostyński.

- No pewno, że dobrze! W Gostyniu, ludzie domagają się dawno tej obwodnicy! Oczywiście, Gostyń jest zapakowany! Mało, że osobówki to jeszcze jak te TIR-y wejdą. Tam powinna być obwodnica - komentuje kierowca.

Budowa obwodnicy będzie jedną z największych inwestycji w historii Gostynia. Wzdłuż drogi powstaną między innymi wiadukt nad linią kolejową, most na rzece Stara Kania, sześć rond oraz dwupoziomowy, bezkolizyjny węzeł na skrzyżowaniu z droga krajową nr 12 wraz z wiaduktem. Inwestycja ma być zakończona w 2021 roku Kolejny konkurs na inwestycje związane z drogową infrastrukturą regionu planowany jest w lutym 2019 r. Szczegóły i inne informacje unijnym wsparciu na stronie www.wrpo.wielkopolskie.pl. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze