Powrót do szkoły 2021 - uczniowie nie są zadowoleni! Ich reakcje mówią same za siebie

2021-05-18 10:08 Ewelina Kulasza
powrót do szkoły
Autor: Marcin Bruniecki/REPORTER/EastNews

Maj to miesiąc, który wyzwala we wszystkich pozytywne emocje. Wpływ na to ma przede wszystkim pogoda, która sprawia, że niektórzy czują już letnią aurę. Niestety w przypadku niektórych uczniów jest to nie za dobry czas. Od 15 maja zaczęła się nauka hybrydowa, a młodzież przeżywa niezadowolenie i stres. Ich reakcje mówią same za siebie!

Powrót do szkoły 2021 następuje stopniowo w maju. Na początku miesiąca do placówek wrócili uczniowie z najmłodszych klas 1-3, jednak teraz przyszła kolej na młodzież, która nie jest zadowolona z tego pomysłu. Od poniedziałku 17 maja rozpoczęła się nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. W praktyce wygląda to tak, że klasy są podzielone na dni lub na tygodnie. Niektórzy chodzą tylko 2 dni do szkoły, a 3 dni uczą się z domu lub odwrotnie, natomiast inni chodzą do szkoły cały tydzień, a na następny zostają w domach.

Niestety okazuje się, że powrót do placówek po prawie rocznej nauce zdalnej jest dla niektórych uczniów ogromną zmorą. Młodzieży towarzyszy stres, a nawet strach przed ponownym spotkaniem z rówieśnikami. Inni zaś nie mogą przyzwyczaić się do takiego obrotu sprawy i porannego wstawania, zaś jeszcze inni cieszą się, że w końcu wyszli z domu.

Świadectwo z czerwonym paskiem w 2021 roku - WYMAGANIA. Kiedy można dostać wyróżnienie?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Powrót do szkoły 2021 - uczniowie mocno to przeżywają

Nie da się ukryć, że nauka zdalna weszła w krew młodym osobom. W końcu przez prawie cały rok szkolny, odbywali tak swoje zajęcia w taki sposób i zdążyli się do tego przyzwyczaić. Teraz stopniowo wracają do szkół, a całkowity powrót nastąpi w poniedziałek 31 maja. Choć są tacy, którzy cieszą się z takiego obrotu sprawy, to niektórzy uczniowie czują strach i przerażenie. W internecie można zobaczyć pełno zdań, w których przeważa stres związany z wyglądem i przybraniem na wadze ze względu na naukę zdalną, a także strach przed zarażeniem koronawirusem, więcej prac domowych, czy też ponowną adaptacją w klasie. Jeszcze inni narzekają na maseczki, w których po prostu się duszą. Poniżej możecie zobaczyć reakcje młodzieży na powrót do szkół. W ramach pocieszenia możemy zakomunikować, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami, koniec roku nastąpi 25 czerwca, a spotkania i relacje z innymi ludźmi są naprawdę bardzo ważne w życiu codziennym!

Najnowsze