Powrót do szkół 26.04.2021 dotyczy tylko TYCH uczniów? Padły ważne słowa

i

Autor: Grzegorz Bukala/REPORTER / EAST NEWS Powrót do szkół 26.04.2021 dotyczy tylko TYCH uczniów? Padły ważne słowa

Powrót do szkół 26.04.2021 dotyczy tylko TYCH uczniów? Padły ważne słowa

2021-04-20 22:48

Powrót do szkół 26.04.2021 to od kilku tygodni wyczekiwany moment. Szczególnie dla rodziców, którzy będą mogli wrócić do swoich zajęć. Wiele wskazuje jednak na to, że nie wszystkie dzieci pojawią się w szkolnych ławkach. Poznajcie najświeższe szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Powrót do szkół 26.04.2021 - klasy, województwa
  2. Powrót do szkół maj 2021 - kto, kiedy?

Powrót do szkół 26 kwietnia 2021 to spełnienie marzeń uczniów, ale i tysięcy rodziców. W połowie miesiąca, w czasie konferencji prasowej, ministerstwo wyraziło swoje przekonanie, że powrót do szkół 2021 będzie następować etapami. O ile oczywiście sytuacja epidemiczna na to pozwoli. 19 kwietnia otwarte zostały przedszkola, zerówki oraz żłobki. W kolejnych tygodniach do nauki stacjonarnej wrócić mają uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych, starsze klasy, a także wszystkie roczniki uczęszczające do szkół średnich i zawodowych. Jedynym wyjątkiem są osoby piszące egzamin dojrzałości. Maturzyści nie wrócą do szkół na lekcje, a wszystko dlatego, że kończą rok szkolny 30 kwietnia. Od miesięcy uczęszczają na dodatkowe zajęcia indywidualne w kilkuosobowych grupach. Choć nie brakuje opinii, że matura 2021 w maju to duży błąd. 

MATURA 2021 Maturzyści z Nowego Sącza o próbnych egzaminach
Sonda
Powrót do szkół w maju - czy chcesz wrócić do szkoły?

Powrót do szkół 26.04.2021 - klasy, województwa

Powrót do szkół 26 kwietnia 2021 może nie nastąpić dla wszystkich. Choć rodzice mają nadzieje, że ich pociechy uczęszczające do klas 1-3 pojawią się w szkole w ostatnim tygodniu kwietnia, teraz pojawiły się wątpliwości. Profesor Andrzej Horban w porannej rozmowie w RMF FM zdradził, jak może wyglądać według niego powrót do nauki stacjonarnej. W pierwszej kolejności mają wrócić właśnie uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych. Wiele wskazuje na to, że całościowy i pełnowymiarowy powrót do szkół nie będzie możliwy. W szkołach pojawią się dzieci z województw, w których jest najmniejsza liczba dziennych zachorowań:

W tych województwach, w których w tej chwili jest bardzo mało zakażeń, czyli te które miały wprowadzony lockdown dwa tygodnia wcześniej niż cały kraj, to oczywiście jest to realne i taka decyzja wydaje się może być podjęta. Dlatego, że liczba zakażeń nam spada.

- powiedział prof. Horban. Jednocześnie wytłumaczył, dlaczego to właśnie dzieci mogą pojawić się w szkolnych ławkach, w pierwszej kolejności: - Uczniowie 1-3 mogą wrócić, bo to są małe dzieci, które raczej mało chorują. Mogą transmitować tego wirusa, o ile zachorują. Generalnie rzadziej chorują, dlatego, że są paradoksalnie dość odporne na koronawirusa (...).

Powrót do szkół maj 2021 - kto, kiedy?

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy w styczniu wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca ponownie uczęszczają na zdalne lekcje. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października 2020 roku. Minister Czarnek potwierdził w rozmowie z naszym dziennikarzem, że powrót do szkół dla uczniów najwyższych klas będzie możliwy pod jednym warunkiem: - Jeśli tendencja będzie utrzymywała przez najbliższe dni, kluczowe będą dane z 14 i 15 kwietnia, jeśli potwierdzą tendencję spadkową, to jest duża szansa od poniedziałku 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli, a w kolejnych tygodniach klasy 1-3, pozostałe dzieci szkół podstawowych i młodzież szkół ponadpodstawowych tak, żeby w maju można już mówić o pełnej nauce stacjonarnej lub nauce hybrydowej.