Poprawka matura 2022 – matematyka. Jakie będą zadania? Czy jest prostsza?

2022-08-02 8:37
matura 2022
Autor: canva.com Matura 2022- jak otrzymać wgląd do egzaminu?

Poprawka matury 2022 z matematyki czeka wszystkich tych, którym nie udało się zdać egzaminu w pierwszym terminie. Te osoby zadają sobie jedno pytanie. Czy poprawkowa matura będzie łatwiejsza? Czy wiadomo, jakie będą zadania? Oto najważniejsze na temat drugiego podejścia do testu maturalnego.

Poprawa matury 2022 z matematyki czeka wiele osób. To przedmiot, który zawsze sprawia najwięcej trudności uczniom, którzy podchodzą do egzaminu dojrzałości. Aby zdać, trzeba zdobyć minimum 30 procent. Jeśli ktoś nie osiągnie takiego wyniku, musi podejść do testu poprawkowego. Drugie podejście do matury zawsze odbywa się w połowie sierpnia, a więc uczniowie mają jeszcze ponad miesiąc na przygotowanie. Wiele osób chciałoby wiedzieć, z jakimi zadaniami będą musieli się zmierzyć. Pozwoliłoby im to na odpowiednie przygotowanie do egzaminu. Co wiadomo na ten temat? Czy polecenia będą takie same, jak w maju? Czy egzamin poprawkowy jest prostszy? Odpowiedzi niżej.

ZOBACZ TAKŻE: Matura 2022: WYNIKI - strona CKE nie działa. Co się stało?

IGA ŚWIĄTEK #1GA, DODA vs IMPLANTY, PIES KARMEL TRENUJE, AUTEM NA URLOP | ESKA XD #052

Poprawa matura 2022 - matematyka. ZADANIA

Informacja o zadaniach na maturze poprawkowej z matematyki 2022 to coś, co interesuje wielu uczniów. Dla tych, którzy liczą na ułatwione zadanie w sierpniu, mamy złe informacje. Do testu trzeba przygotować się tak samo, jak do tego w maju. Zadania nie są wcześniej znane. Nie będą to takie same polecenia, jak na pierwszym podejściu. Egzamin może być łatwiejszy niż ten pierwszy, jednak nie jest to reguła.

Poprawa matury 2022 - kiedy i gdzie?

Jak podaje CKE, "informację o miejscu przeprowadzenia egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej ogłasza na stronie internetowej okręgowej komisji egzaminacyjnej nie później niż do 9 sierpnia 2021". Pisemna matura poprawkowa 2021 odbędzie się 23 sierpnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze