Polsat SuperHit Festiwal

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER Scena na Polsat SuperHit Festiwal 2018.

Polsat SuperHit Festiwal i festiwal w Opolu - czym się różnią? Który jest ważniejszy?

2022-05-20 15:25

Polsat SuperHit Festiwal to pierwszy duży festiwal telewizyjny, który Polacy zobaczą w 2022 roku. Nie jest jednak ostatnim. Niedługo później odbędzie się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Widzowie mogą się zastanawiać, dlaczego jest kilka takich wydarzeń oraz który z nich jest najważniejszy. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Polsat SuperHit Festiwal 2022 to duże wydarzenie w polskiej telewizji. Na scenie w Operze Leśniej w Sopocie wystąpią największe gwiazdy. Miejsce to od dekad kolarzy się z historią polskiej muzyki. To tam debiutowały wielkie gwiazdy czy pojawiały się światowe sławy. Nie jest to jednak jedyny festiwal tego typu w Polsce. Z pewnością wszyscy znacie też Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, który od lat organizowany jest przez Opole we współpracy z Telewizją Polską. Duża część widzów może nie wiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy tymi wydarzeniami. Wyjaśniamy, który festiwal jest ważniejszy. Oto krótka historia każdego z nich.

ZOBACZ TAKŻE: Polsat SuperHit Festiwal 2022 - kto wystąpi w Sopocie? Plejada gwiazd na scenie

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Polsat SuperHit Festiwal

Polsat SuperHit Festiwal to stosunkowo nowe wydarzenie, ponieważ powstało w 2015 roku. Zastąpiło TOPtrendy, które wyróżniały artystów z największą liczbą sprzedanych płyt w ciągu roku. Na Polsat SuperHit Festiwal organizowane jest podobne wydarzenie, tzw. Koncert Platynowy. Odbywa się także koncert Radiowy Przebój Roku, podczas którego widzowie mogą usłyszeć największe hity z polskich stacji radiowych. Wiele osób myśli, że to nowa nazwa Sopot Festivalu, podczas którego wręczany jest Bursztynowy Słowik. Nic bardziej mylnego. Wspomniana nagroda przyznawana jest na Sopot Top Of The Top Festiwalu, który w sierpniu organizuje TVN. Polsat SuperHit Festiwal to nowy festiwal, który dopiero zaczyna tworzyć swoją historię. Cieszy się już jednak dużą popularnością.

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Szybko rozwiewamy wątpliwości. To KFPP w Opolu jest najważniejszym telewizyjnym festiwalem muzycznym w Polsce. Impreza organizowana jest od 1963 roku. a więc ma już 59 lat tradycji. Kiedyś była to najważniejsza platforma do promocji nowych artystów. Wystąpienie na opolskiej scenie było marzeniem każdego polskiego muzyka. Aktualnie prestiż wydarzenia jest nieco mniejszy z powodu ewolucji rynku, ale nadal jest to ważny przegląd talentów. Wręczane są nagrody w kategoriach Premiery i Debiuty. W ostatnich latach wyróżniono tam między innymi Stanisławę Celińską, Krystiana Ochmana, Sanah, Lanberry, Anię Karwan czy zespół Tulia.