Polish Hip-Hop Music Awards za nami! Eksplozja pozytywnych emocji i wielkiej radości

i

Autor: Michał Grobelny Polish Hip-Hop Music Awards za nami! Eksplozja pozytywnych emocji i wielkiej radości

Polish Hip-Hop Music Awards za nami! Eksplozja pozytywnych emocji i wielkiej radości

2021-08-25 15:10

Ten kto był we wrocławskiej Hali Stulecia podczas pierwszej edycji Polish Hip-Hop Music Awards na pewno nie wyszedł zawiedziony. Organizatorzy wywiązali się ze swoich obietnic z nawiązką. Połączenie koncertów z galą rozdania nagród przyniosło niesamowite emocje, nie obyło się także bez kilku spektakularnych niespodzianek.

Polish Hip-Hop Music Awards 2021 to była wielka muzyczna uczta. Kilka tysięcy widzów było świadkami wyjątkowego wydarzenia. Miesiące przygotowań, setki godzin planowania, logistyka związana z największą jak dotąd sceną w ponad stuletniej historii Hali Stulecia zaowocowało wydarzeniem z niesamowitym rozmachem, perfekcyjną organizacją i dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Warto również podkreślić obecność znakomitych gości, którzy wręczali statuetki zwycięzcom. Plejada gwiazd ze świata mediów, kina, muzyki i sportu była pod wrażeniem pozytywnej atmosfery, która udzieliła się również im. Yankes, Natalia Tober, Mery Spolsky, Karolina Czarnecka, Tomasz Smokowski, Liroy, Marcin Różal Różalski to tylko nieliczni z wielu wręczających, którzy zapamiętają to wydarzenie jako wydarzenie bez precedensu.

Polish Hip-Hop Music Awards 2021 - WYNIKI. Kto wygrał prestiżową statuetkę?

Fest Festival 2021 - wielkie gwiazdy i ich hity! 4 dni muzycznego szaleństwa

Polish Hip-Hop Music Awards 2021 - nagrody

Chyba nikt nie miał wątpliwości, że największym zwycięzcą gali zostanie Quebonafide, którego nagrodzono aż czterema statuetkami, w tym najważniejszymi: za Album roku oraz Artystę roku, a także za Kooperację roku i Video roku. Gremium mocno doceniło także wytwórnię SBM Label, ponieważ jej reprezentanci otrzymali aż trzy statuetki: za Najlepszy Label roku, Debiut roku, który padł łupem Maty za płytę "100 dni do matury", a także Wydarzenie roku, którym okrzyknięto #Hot16Challenge2. Dwie nagrody przypadły Łonie i Webberowi, których doceniono za Epkę roku ("Śpiewnik domowy") i Utwór roku ("Echo"). Statuetka za Debiut roku, którą zgarnął Mata była szczególnym wyróżnieniem, jako jedyna pokryta została 24-karatowym złotem. Odkryciem roku został natomiast Asthma, Producentem roku Gremium wybrało @atutowy, natomiast DJ Steez został wyróżniony w kategorii Instrumentalnej płyty roku za "Lost Tapes 001". Singiel roku to „Fala” Guziora i Oskara, a Featuringiem roku zwrotka tego drugiego we wspomnianym utworze. Zespołem roku nagrodzono pomorską Undadasea, natomiast stołeczne WCK i JWP/BC sięgnęły po statuetki w kategoriach Undergroundowy album roku i Mixtape roku, odpowiednio za "Skład Kru" i "Koledzy. Mixed by Falcon1".

Polish Hip-Hop Music Awards 2021 - występy

Jednak Polish Hip-Hop Music Awards to nie tylko nagrody, ale przede wszystkim wyjątkowe koncerty, których nie można było obejrzeć nigdzie indziej. Dla zgromadzonych w Hali Stulecia wystąpiło kilkunastu wykonawców, którzy przygotowali nietypowe i bardzo wyjątkowe aranżacje swoich utworów. Wsparła ich w tym Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Jacka Piskorza. Hip-hopowego klimatu dodał stojący za deckami znakomity DJ Falcon1, laureat statuetki w kategorii DJ roku oraz Mixtape roku.

Na scenie głównej wystąpili m.in. Avi & Louis Villain, Donguralesko, Guzior, Hrypa, JWP/BC, Kabe, O.S.T.R., Paluch, Reto/Borixon, Sarius, Solar, Tede, Te-Tris, Tymon, WCK, Wini/Mops, Włodi/1988 i WRR. Na szczególną uwagę zasługuje Tymon, żywa legenda polskiego rapu, dla którego był to pierwszy występ na scenie od wielu lat.

Polish Hip-Hop Festival 2022 

Pierwsza edycja Lech Polish Hip-Hop Music Awards odbyła się 19 sierpnia we wrocławskiej Hali Stulecia. To preludium do najważniejszego wydarzenia polskiej sceny hip-hopowej i początek pięknej przygody, której historię napisali znakomici artyści, zaproszeni goście oraz niezawodna publiczność. Wydarzenie będzie wydarzeniem cyklicznym i od 2022 roku stanie się dwudniowym festiwalem rozpoczynającym sezon koncertowy, który zakończy się kolejnym wyjątkowym wydarzeniem - Polish Hip-Hop Festivalem odbywającym się na płockiej plaży.