Open'er Festival 2024 - kto wystąpi? Nowe gwiazdy w line-upie imprezy!

i

Autor: Alter Art Open'er Festival 2024 - kto wystąpi? Nowe gwiazdy w line-upie imprezy!

DUŻE NAZWISKA

Open'er Festival 2024 - kto wystąpi? Nowe gwiazdy w line-upie imprezy!

2024-06-22 14:33

Dwanaście nowych gwiazd dołączyło do line-upu Open'er Festival. Do takich światowych osobowości jak 21 Savage, Dua Lipa, Ice Spice czy Skrillex i Sam Smith dołączyły polscy wykonawcy, którzy generują miliony wyświetleń w internecie. Kto wystąpi na Open'er Festival 2024? Przekonajcie się już teraz.

Open’er ogłasza krajową reprezentację artystów na tegorocznej edycji festiwalu. Najlepsza rodzima muzyka, którą zobaczycie na Orange Main Stage, Tent Stage i Alter Stage w roku 2024! Do line-upu dołączają: Oki – z koncertową premierą albumu „ERA47”, Sobel – z pierwszym koncertem na trasie nadchodzącej płyty, Zalewski – który zaprezentuje m.in. swoje premierowe kawałki, PRO8L3M – trzon polskiego hip-hopu, obchodzący dekadę działalności, Kwiat Jabłoni – z ich wyjątkową mieszanką popu i folku, PG$ - hitowy duet Young Leosi & bambi, Otsochodzi – tuż po wydaniu szóstej studyjnej płyty "TThe Grind", Margaret - czołówka polskiego popu, której "Siniaki i cekiny" otrzymamy już w tym miesiącu, Skalpel – legenda elektroniki i jazzu, grająca ekskluzywny open’erowy koncert na 20-lecie debiutanckiego albumu, Kukon – topka rodzimego hip hopu z materiałem z tegorocznego "Organic Human", Łona x Konieczny x Krupa – jeden z najważniejszych i najciekawszych rodzimych projektów ostatniego czasu, , a także Zamilska – duma polski.

Koncerty w Polsce 2024 - kto wystąpi? KALENDARZ, GWIAZDY, DATY, MIEJSCA

Bambi zaczynała w Voice Kids. TO ją podrywał syn Górniak!
 • OKI

Już niedługo doczekamy się najnowszego albumu jednej z najważniejszych osobowości rodzimego hip-hopu ostatnich lat, a jego koncertowa premiera odbędzie się 3 lipca - oczywiście na Open’erze! Debiutanckim albumem “47playground” (2020) OKI wdarł się przebojem nie tylko na 2. miejsce OLiS, ale również do rodzimego mainstreamu. Niebagatelny artystyczny potencjał potwierdził wydanym w tym samym roku projektem "77747mixtape", który uzyskał status złotej płyty. W 2021 roku, wraz z Young Igim i Otsochodzi, był autorem hitowego projektu "OIO". Po świetnym albumie "PRODUKT47" (2022), w ubiegłym roku stał się jedną z centralnych postaci wyjątkowej supergrupy club2020. Do zobaczenia w Gdyni, na Orange Main Stage!

 • SOBEL

Urodzony w 2001 roku polski wokalista, kompozytor i tekściarz zyskał popularność w 2020 roku dzięki singlom "Wyglądasz tak pięknie" oraz "Impreza". Ich następstwem było wydanie cyfrowej EPki pt. “Kontrast”, na której znalazły się takie hity jak "Daj mi znać” oraz "Presja". W 2021 roku otrzymaliśmy debiutancki album "Pułapka na motyle", który zdobył wyróżnienie diamentowej płyty, a "Kontrast" EP pokrył się wielokrotną platyną. W 2022 roku SOBEL był nominowany do Fryderyka w trzech kategoriach: Album roku Hip-Hop, Kompozytor roku oraz Autor roku. W 2024 roku po pracowitym okresie wraca z nowymi singlami zapowiadającymi nadchodzącą, drugą płytę. A już 4 lipca na Tent Stage pierwszy koncert nadchodzącej trasy „MUSZĘ TO WYKRZYCZEĆ” i jego pierwszy występ na Open'erze.

 • PG$

PG$ to zaskakujący duet Young Leosi & bambi, którego EP-ka jest opowieścią o przyjaźni w świetle reflektorów i poza nimi. Na poszczególnych utworach dziewczyn znajdziemy historie związane z miłością, przyjaźnią oraz muzyką. Sama nazwa projektu nawiązuje do grupy przyjaciółek Pretty Girls Swag która skupia się na wsparciu kobiet w świecie show biznesu. Kawałki momentami zahaczające o nostalgiczne historie cechują się pozytywnym, imprezowym oraz trapowym klimatem. Ewidentnie PG$ to dopiero początek, a przyszłość projektu zapowiadana jest na razie enigmatycznie. Jedno jest pewne – już 3 lipca zobaczycie PG$ na Tent Stage!

 • PRO8L3M

Dziesięć lat to w hip-hopie cała wieczność, podczas której powstawały i upadały całe rapowe imperia. Od czasu debiutu „C30-C39” w 2013 roku, PRO8L3M konsekwentnie jednak utrzymuje się w czołówce polskiej sceny. Platynowe płyty, debiuty na jedynce OLIS-u, wyprzedane największe sale koncertowe w Polsce - zespół jest zjawiskiem, obok którego nie da się przejść obojętnie. Duet unika podążania za trendami w gatunku, budując własne brzmienie pełne odniesień do kultury lat 80. i 90., od popu po muzykę klubową. W 2023 roku PRO8L3M celebrował dekadę działalności albumem „PROXL3M”, który pokrył się złotem w zaledwie 24 godziny. Nowy materiał to fascynująca opowieść, która pokazuje w sposób godny antycznej tragedii losy bohatera uwikłanego w kryminalny proceder. Dzięki zarysowaniu szerokiego kontekstu społecznego i mnogości followupów do poprzednich nagrań, to najpełniejsza realizacja konceptów obecnych również na innych płytach duetu. PRO8L3M wystąpi na Tent Stage 3 lipca.

 • ZALEWSKI

Debiutancką płytę - rockową, ostrą, surową - wydał w 2004. Następnie terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występował z  Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te doświadczenia Zalewski zadebiutował  ponownie, albumem „Zelig”. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce. Rok 2016 to nowa odsłona - „Złoto”, czyli najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa płyta Zalewskiego. W 2017 roku powstał projekt oraz album „Zalewski śpiewa Niemena”, a 3 lata później ukazał się kolejny autorski album „Zabawa”. W roku 2021 Krzysztof Zalewski dołączył do grona artystów zaproszonych do udziału w prestiżowym, ikonicznym wręcz formacie MTV Unplugged. Artysta zakończył właśnie sesję nagraniową swojej kolejnej płyty, z której utwory premierowo pojawią się podczas jego koncertu na tegorocznym Open’erze. 4 lipca, Orange Main Stage.

 • KWIAT JABŁONI

Kwiat Jabłoni to jedyna w Polsce tak rozpoznawalna na szeroką skalę folk-popowa grupa. Od 2018 roku Kasia i Jacek Sienkiewicz nie zwalniają tempa, tworząc przeboje, nagrywając płyty, koncertując i udzielając się społecznie. Debiutancki album "Niemożliwe" (ze słynnym "Dziś późno pójdę spać") otrzymaliśmy w 2019 roku, a dwa lata później duet zaprezentował "Mogło być nic" (2021). W 2022 r. ukazał się projekt specjalny "Wolne serca", realizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, za który zespół był dwukrotnie nominowany do Fryderyków. W 2023 r. ukazała się trzecia płyta zespołu - "Pokaz slajdów", która krótko po premierze pokryła się zlotem, a potem platyną. Zobaczcie ich na żywo 3 lipca na Tent Stage!

 • OTSOCHODZI

Jeden z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia i jeden z najbardziej spektakularnych sukcesów w polskim hip-hopie. Otsochodzi to raper, który dał się poznać, dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi do tworzenia nieszablonowych utworów. Twórczość Młodego Jana to bystre spostrzeżenie na temat otaczającego nas świata i funkcjonowania młodego pokolenia. Jego poprzedni album „Tarcho Terror” (2022) trafił na sam szczyt sprzedaży w Polsce, a w tym miesiącu zaprezentował swoją szóstą studyjną płytę „TThe Grind”, która spotkała się z rewelacyjnym przyjęciem. A już 5 lipca Otsochodzi wystąpi na Tent Stage!

 • KUKON

Kukon to na rodzimej scenie hiphopowej postać nietuzinkowa. Raper wyróżnia się niezwykłą charyzmą, sprawną techniką wokalną oraz sugestywnymi i zapadającymi w pamięć tekstami, które słuchacze znają z wyśmienicie przyjętych mixtape’ów "Ogrody" czy płyt "Kraków, Marzec 2020", "Dramat", "Ogrody Mixtape 3". Z każdym kolejnym wydawnictwem udowadnia swoją wszechstronność i umiejętność eksperymentowania na wielu płaszczyznach. W tym roku otrzymaliśmy jego najnowszy album "Organic Human". A już 6 lipca Kukon wystąpi na Tent Stage.

 • MARGARET

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, a zarazem jedna z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia, z pięcioma studyjnymi albumami na koncie. Podpisany na początku kariery międzynarodowy kontrakt pozwolił Margaret rozwijać skrzydła pod okiem najlepszych profesjonalistów branży muzycznej. W 2019 roku zdecydowała się jednak na zwrot w karierze z polskojęzycznym albumem "Gaja Hornby", ukazującym nowe oblicze artystki. 2021 rok przyniósł krążek "Maggie Vision", będący wypadkową fascynacji hip-hopem oraz urban music. W lipcu 2021 artystka zaprezentowała EP-kę „Gelato”. W 2023 roku dekadę jej obecności na scenie uświetniła najpierw EP-ka „Urbano Futuro”, a następnie specjalny album oraz nagranie koncertu w ramach kultowej serii „MTV Unplugged”. W tym miesiącu otrzymamy "Siniaki i cekiny", czyli szósty studyjny album Margaret. Album zapowiadały takie single, jak "Tańcz głupia", "Bynajmniej" oraz "Hot Like Summer", w którym do Margaret dołączył Alvaro Soler.  Margaret wystąpi 4 lipca na Tent Stage.

 • SKALPEL

20 lat po premierze ich imiennego debiutu, Skalpel, czyli Marcin Cichy i Igor Pudło, ogłasza ekskluzywny open'erowy koncert, podczas którego zagra na żywo materiał z tego wyjątkowego albumu. Wydana przez wytwórnię Ninja Tune płyta zasłynęła przełożeniem brzmienia i klimatu polskiego jazzu z lat 60. i 70. na język współczesnej elektroniki, tworząc muzykę o wyrafinowanej strukturze i dużym ładunku emocjonalnym i torując duetowi drogę do statusu klasyki europejskiego nu jazzu. Nie przegapcie tego występu! Skalpel live już 5 lipca na Alter Stage.

 • ŁONA x KONIECZNY x KRUPA

Łona x Konieczny x Krupa to kooperacja szczecińskiego rapera z Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą — muzykami ze składu Siema Ziemia. Ich debiutancki materiał „TAXI” opowiada o świecie widzianym zza szyby taksówki i jest zapisem transformacji kulturowej ostatnich trzech dekad. Łona przygląda się społecznym nastrojom z uważnością dokumentalisty; w tekstach sięga po autentyczne historie taksówkarzy, taksówkarek i ich pasażerów. Są tu więc elementy reportażu, jest osobista refleksja o świecie ukryta w taksówkowym uniwersum, jest wreszcie poetyka nocy obecna w intrygującej muzyce Koniecznego i Krupy. Do zobaczenia 5 lipca na Alter Stage!

 • ZAMILSKA

Muzyka ZAMILSKIEJ rozpoznawalna jest poprzez ciężkie, rytmiczne, wypełnione basem brzmienia. Pierwsze skojarzenie: techno. Jednak jej muzyka wybiega poza definicje tego gatunku, oscylując pomiędzy elektroniką, world music a noisem. Jej utwory w swoim programie radiowym w BBC grał sam Iggy Pop, a Nine Inch Nails umieściło jej „FuckFray” na oficjalnej playliście muzycznych rekomendacji na Spotify. Muzyka ZAMILSKIEJ pojawiła się również w grze „Ruiner”, w nagrodzonym w Cannes krótkim metrażu "Najpiękniejsze Fajerwerki Ever", dokumencie "Turyści", a w ubiegłym roku w filmie "Dzień Matki". Dzięki albumom "Untune" (2014), "Undone" (2016), „Uncovered” (2019), remiksom dla takich artystów jak Paula Temple oraz Editors i współpracy z czołówką polskiej sceny muzycznej (m.in. Nosowska, Maria Peszek, Quebonafide, czy Natalia Przybysz) ZAMILSKA nosi dziś status dumy polskiej elektroniki na skalę europejską. Zobaczcie ją na Alter Stage już 4 lipca!

Open'er Festival

i

Autor: Alter Art

REGULAR TICKETS - w sprzedaży do 10 czerwca 2024 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

 • Karnet 4 DNI - 1039 PLN
 • Karnet weekendowy (pt + sob) - 759 PLN
 • Bilet jednodniowy - 495 PLN
 • Karnet 4 DNI + pole namiotowe - 1305 PLN
 • Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe - 935 PLN