egzamin

i

Autor: fot.pixabay.com

Odpowiedzi CKE egzaminu ósmoklasisty angielski 2022 - jak napisać maila?

2022-05-26 12:56

Odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego to coś, co z pewnością szuka wiele osób. Angielski to ostatni przedmiot, z którym musieli zmierzyć się uczniowie. Najważniejszym zadaniem w teście jest napisanie maila. Jaki był temat w tym roku? Jak poprawnie powinno się napisać wiadomość?

Egzamin ósmoklasisty 2022 - język angielski to trzeci przedmiot, z którym musieli zmierzyć się uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej. Dla większości testy z języka polskiego i matematyki są o wiele trudniejsze niż te z angielskiego. Z tego powodu też często bardziej się do nich przygotowują. Na tegorocznym egzaminie z angielskiego trzeba jednak rozwiązać bardzo ważne zadanie. Chodzi o napisanie maila. To forma pracy pisemnej, za którą można dostać najwięcej punktów. W tym roku trzeba było napisać maila do kolegi z Anglii i opowiedzieć mu o zepsutym telefonie. Jak powinno się napisać maila, aby dostać maksymalną liczbę punktów?

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022 ANGIELSKI: uczniowie ZDENERWOWANI mailem o zespustym telefonie

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Egzamin ósmoklasisty 2022 - angielski. Jak napisać maila?

Najważniejsze jest dokładne przeczytanie polecenia. Praca musi zawierać wszystkie podpunkty, które są wymagane.

  • Tekst powinien mieć od 50 do 120 słów.
  • Trzeba odpowiedzieć wyczerpująco, a oceniana jest nie tylko treść, ale też poprawność językowa.
  • Mail powinien składać się z trzech części: wstępu, rozwinięcia i zakończenia. Najważniejsza jest ta druga, gdzie powinny pojawić się najważniejsze informacje.
  • Warto też pamiętać o zwrotach typowych dla tego typu wiadomości, np. Hi, I just want to tell you…, all the best, bye, see you soon!, greetings.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty angielski 2022 - ARKUSZE, ODPOWIEDZI, ZADANIA, OPINIE, PDF