Nowe obostrzenia od 1 grudnia 2021. Czy będą zdalne?

2021-12-01 10:53
Nowe obostrzenia od 1 grudnia 2021. Czy będą zdalne?
Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER

Zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia 1 grudnia w życie weszły nowe obostrzenia. To stało się podstawą do snucia spekulacji na temat tego, czy będą zdalne. Czy uczniów w całej Polsce czeka ponowne zamknięcie wszystkich szkół i lekcje online? Jakie jest oficjalne stanowisko Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji i Nauki? Sprawdźcie!

Nowe obostrzenia od 1 grudnia 2021 - czy będą zdalne? Oto jedno z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę Google pytań po konferencji prasowej, w trakcie której minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się na temat sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju i jej następstw. Zgodnie z zapowiedziami w środę 1 grudnia w życie weszły nowe obostrzenia, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo wszystkim obywatelom. Wśród nich znalazły się zmniejszone limity osób w kinach, w teatrach czy w kościołach, a także przedłużona kwarantanna dla podróżnych przybywających z określonych w rozporządzeniu krajów. Po zapoznaniu się z komunikatem wielu uczniów zaczęło zastanawiać się, czy następnym krokiem będzie zawieszenie zajęć stacjonarnych. Wszystkie szkoły zamknięte to coś, na co niektórzy czekają od września 2021 roku. Czy ten scenariusz ma szansę się ziścić szybciej niż mogliśmy przypuszczać? Co za temat zdalnych mówią ministrowie zdrowia i edukacji? 

Sonda
Lekcje zdalne - czy chcesz żeby wróciły?

Nowe obostrzenia od 1 grudnia - będą zdalne?

Czy zamkną szkoły? To pytanie zadają sobie wszyscy uczniowie. Stanowisko Ministerstwa Edukacji i Nauki pozostaje jednak niezmienne. Na ten moment nie ma żadnych planów dotyczących ponownego zamknięcia placówek i przejścia na tryb zdalny. Obecnie w trybie stacjonarnym działa ponad 80% szkół podstawowych i ponadpodstawowych, co jest lepszym wynikiem w stosunku do zeszłego tygodnia, kiedy to statystyki mówiły o kolejno 74,3% i 77,2% wszystkich obiektów. 

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze